Kecskeméti SC-RSC - III. Kerületi TVE 2 : 1 16:00

2. Petőfi Népe: 1.000

2018.02.07, 20:01
    KSC RSC- III. KER. TVE 2-1 (1-0)
    Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Arany (Tóth, Megyebíró).
    KSC RSC: Kirí - Kiskapusi, Kovács, Varga, Némethy (Werle a 65.), Máté, Czipó, Tóth, F. Kecskeméti (Torbavecz a 88.), Ozsváth, Magyari (Bagi a 67.percben). Edző: Losonczy László.
    III Ker. TVE: Lippai - Földvári, Krecska, Varga, Metzger (Gáspár az 58.), Tordai (Aubel a 34.), Bencze, Szabó (Pálfi a 63. p.), Lendvai, Kiss, Jankov. Edző: Gergely Károly.
    Sárga lap: Czipó a 8., Kovács a 28., Némethy az 53., Metzger az 55. percben.
    16. perc: Tóth a felezővonal közeléből indította a jobb oldalon kiugró Ozsváthot, aki maga mögött hagyta a védőket, majd középre adott labdáját Magyari 8 méterről küldte a léc alá, 1-0.
    30. perc: Kovács késlekedett egy szabadrúgás elvégzésével, ezért a bíró sárga lapot adott neki. Mivel volt egy sárgája, mehetett zuhanyozni.
    51. perc: Némethy ügyesen átcselezte magát a vendégvédelmen, mintaszerűen kapu elé ívelt és a jókor érkező Ozsváth közelről a hálóba lőtt, 2-0.
    61. perc: Gáspár visszagurított labdáját Bencze 18 méterről nagy erővel lőtte a kapuba, 2—1.
    Vaskos meglepetést hozott a kiesés elkerüléséért küzdő hazai csapat és a listavezető összecsapása. Pedig az elején a vendégek kezdtek jobban, a KSC az első 15 percben alig lépte át a felezővonalat. Aztán a kerületi védők figyelmetlenségét kihasználva váratlan vezetéshez jutottak a hazaiak. Sőt néhány percen belül Tóth növelhette volna az előnyt. A tíz főre fogyatkozott KSC óriási elszántsággal küzdött, nem ismert elveszett labdát, ezzel alaposan elvette a vendégek kedvét a futballtól. A kerületiekre rá sem lehetett ismerni, nem találták a játék ritmusát, csak vergődtek a pályán. Az utolsó tíz percben ugyan akadt pár helyzetük, de a lelkesen játszó hazaiak minden erejüket összeszedve tartották az eredményt.
    Kitűnt: Tóth, Kirí, Kecskeméti, Ozsváth, Máté, illetve Lendvai, Bencze.
    Losonczy László: - Tíz emberrel is jobbak voltunk. A végén úgy védtük a kaput, mint a magyarok egykor Eger várát.
    Gergely Károly: -Ezen a mérkőzésen semmi sem sikerült a csapatnak.

Forrás: Petőfi Népe, 1996-05-20