Érdi VSE - Siófoki Bányász FC 1 : 4 15:00

2017.09.30, 21:47 (szerk.: 2017.10.01, 12:16)
    Érd, 1000 néző. V.: Tóth V. (Horváth O, Tompos)
    Érd: Tamáska - Varga (Mészáros 72. p), Kajdy, Jakab, Boda - Vanczó, Versits, Horváth S. ,(Kovács 67 p.), Csizmadia - Süveges, Juhász F. (Romanek 76 p). Edző: Gálvölgyi István
    Siófok: Posza - Kriston, Bimbó, Kolovics, Szabadi (Ruskó 55 p.) - Soós, Bulatovics (Fisseas 65 p), Perger - Szabó, Földes, Kirchmayer (Juhász 76 p.). Edző: Keszei Ferenc
    Sárga lap: Boda 39.p., Vanczó 43.p., Perger 88 p.
    8. perc: A 16-os jobb sarkánál megítélt szabadrúgást Kirchmayer végezte el és mesteri ballábas csavarása a rövid sarokban kötött ki. (0-1)
    69. perc: Kirchmayer kiugrott a védők közül, lövését a kapus kiütötte, az érkező Szabó 12 méterről az üres kapuba fejelt. (0-2) 72. perc: A jobboldalon tört előre Kirchmayer, a kaputól 22 méterről rábombázta a labdát, amely a kapus kezét érintve - a jobbfelső sarokba hullott (0-3) 74 perc: Ha egy üzlet beindul.... Ismét Kirchmayer vezette fel a labdát - most középen - és mintegy 30 méterről bombagólt lőtt a felső sarokba (0-4)
    88. perc: Perger szerelte Romaneket a 16-os vonalánál, a bíró - meglepetésre - 11 -es ítélt. A büntetőt Kajdy a bal alsó sarokba vágta.
    Bár múlt héten odahaza vesztett pontot a siófoki legénység, előtte viszont Veszprémben szi- prorkázott. A „papirforma” szerint tehát újabb idegenbeli mérkőzésükön ismét eredményes jó játékot vártunk tőlük. Nos, ennek a várakozásnak Érden ismét megfeleltek a fiúk és könnyed, magabiztos játékkal nyerték meg a találkozót. Az első félidőben még a viharos ellenszéllel is meg kellett birkózniuk de ez sem volt számukra akadály. Fordulás után pedig következett a „Kirchmayer show”. A Bányász balösszekötője 5 perc alatt háromszor lőtt kapura és ez három találatot eredményezett. Ettől aztán meg is rogyott a hazai csapat és a szépítő gólját is csak úgy tudta megszerezni, hogy Tóth V. segítségével rúghatott egy tizenegyest. Jók: Kirchmayer (a mezőny legjobbja), Bimbó, Kolovics, Perger, Szabó illetve Boda, Versits.
    Gálvölgyi István: A vendégek megérdemelten győztek, Kirchmayer szenzációsan játszott.
    Keszei Ferenc: Elsősorban Kirchmayer eredményességének köszönhetően nyertük meg a mérkőzést.

Forrás: Somogyi Hírlap, 1996-05-20