Balatonfüredi SC - Paksi SE-Atomerőmű SE 1 : 0 17:00

2017.11.27, 14:41
    Csak egy kapufára futotta
    Balatonfüred-Paks 1-0 (0-0)
    Balatonfüred, 1200 néző. V: Pamminger
    Balatonfüred: Csernyánszki- Hornyák, Kepe, Csík, Polgár- Kiss, Szalai, Szőke (Rózsa a 83. percben), Simon- Mayer , Profancik (Balogh az 51. percben). Edző: Steierlein István
    Paks: Zele- Nagyfalusi, Eger (Dzsinovics a 74. percben), Kovács B., Barna- Neudl, Fejes (Vayer a 61. percben), Búzás (Kiss M. a 61. percben) Orosz- Osztermajer, Babati. Edző: Pusztai László
    A 9. percben Éger adott el egy labdát a felezőnél, Szőke csapott rá, a kapujából kimozduló Zele és szerencsére a kapu mellett is elgurított. Két perc múlva Osztermajer lőtt Csemyánszkiba. A 17. percben Osztermajer jobboldali beadása Kepéről Neudl elé pattant, aki 13 méterről kapásból fölé vágta a labdát. A kirúgás után Profancik forgatta be védőjét, majd estéből a kapu mellé helyezett. A 21. percben Kovács B. szabadrúgása suhant el néhány centiméterrel a jobb felső sarok mellett. A 30. percben Profancik került ismét helyzetbe, lövés helyett azonban beadást válásztott, így oda lett a lehetőség. Az ellentámadásnál Fejes beadását Csernyánszki húzta le a berobbanó Osztermajer elől.
    A 48. percben Kovács B. futott el a jobbszélen, beadását azonban Fejes 7 méterről nem találta el. Az 52. percben Kovács B. 28 méteres szabadrúgásból mesteriben csavarta el a sorfal mellett a labdát, ami a felső lécen csattant. Az 56. percben Kiss szlalomozott be a paksi 16-oson belülre, ahol Zele elhúzta a lábát. 11- es. A büntetőt Csík védhetet- lenül vágta a felső léc alá. 1-0. A 65. percben Babati húzott el Csík mellett, az alapvonal mentén indult a kapu felé, beadását a kapu torkából Hornyák fejelte ki. A 76. percben ismét Babati hagyta faképnél a hazai védőket, középre adását Csernyánszki szedte fel a paksi támadók elől. Két percre rá Kiss M. szögletét a kapus elvétette, Babati azonban a teljesen üres kapu mellé fejelt. A kezdés tapogatódzó játéka után váltottak a csapatok, s mindkét kapu többször került veszélybe, ám gól nem született. Ezt követően magukhoz ragadták a kezdeményezést a vendégek, de erejükből csak egy kapufára futotta. A fürediek rendkívül harcosan, önfeláldozóan játszva megérdemelten győztek, a kissé fáradtnak tűnő Duna-partiak ellen. Jók: Kepe, Hornyák, Szőke, illetve Osztermajer, Kiss M.
    Steierlein István: — Kiss szerencsével ugyan, de nagyon értékes győzelmet arattunk.
    Pusztai László: — Gratulálok a Balatonfürednek.

Forrás: Tolnai Népújság, 1996-05-06