Siófoki Bányász FC - Pécsi VSK 3 : 0 18:00

2017.11.26, 10:42
    Kevés volt a Bányász három gólja
    Siófoki Bányász-Pécsi VSK 3-0 (1-0)
    Siófok, 1500 néző. V.: Márton. (Varga L. és Oláh).
    Siófoki Bányász: Bíró — Kriston, Tóth M., Bimbó, Tóth L, Petrák, Szántó, Barna (Miovecz 50. p.), — Szabó Z. (Földes 66. p.), Kovács J„ Kirchmayer. Edző: Gellei Imre.
    PVSK: Torma — Nagy Gy., Bárány, Somogyvári, Vokó — Sipos, Tallósi, Fülöp, Fehér, Pap S. — Pest. Edző: Rónai István.
    Sárga lap: Somogyvári (15. p.), Szabó Z (44. p.).
    Kiállítva: Somogyvári és Fülöp (35. p.).
    „Öt góllal kell nyerni!” —
    mondták a hazai szurkolók a kezdés előtt. Ezzel a teljesítménnyel kerülhetett volna ugyanis a tabella élére a Bányász. A helyzetek alapján könnyen így történhetett volna... A 19. percben Szabó első ziccerét hagyta ki, ekkor az ötös sarkáról „szétforgácsolta” a bal kapufát. Egy perc múlva egy akción belül kétszer is hibázni tudtak a hazai csatárok, előbb Kovács, majd Kirch- mayer akarta „begyömöszölni” a kapuba a labdát sikertelenül. A 35. percben a tizenhatoson belülre törő Tóth Lajost Somogyvári hátulról elbuktatta. Márton büntetőt ítélt, Somogy- várinak pedig felmutatta kiállítást érő második sárgáját. Fülöp eközben „odaszólt” a játékvezetőnek, s Márton az ő orra
    előtt is meglengette piros kártyát (a PVSK így ettől kezdve 9 emberrel játszott).
    A huzavona után a tizenegyest Kirchmayer a bal alsó sarokba rúgta (1-0). A 49. percben Szabó lőhetett volna gólt, ha 8 méterről nem találja el Torma kapust. Az 53. percben Szabó és Miovecz kényszerítőzött, utóbbi a visszakapott labdát 10 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtte (2—0). Ezután megint egy kimaradt Szabóhelyzet, aztán a 70. percben az újabb gól: Tóth L. jobb oldali beadását Kovács J. hét méterről fejelte a kapu bal oldalába (3-0).
    Ezután is bőven adódott még gólszerzési alkalom a hazai csatárok előtt, de a pécsi háló többet már nem zörgött.
    Ritkán látható egyoldalú mérkőzés volt. Valósággal fel-í billent a pálya, a Bányász nyomasztó fölényben játszott. Az sem lett volna csoda ha hat-hét gólt lő. Ehhez azonban sokkal jobban kellett volna koncentrálni! Jók: Kriston, Tóth L., Miovecz, illetve Torma, Bárány.

Forrás: Somogyi Hírlap, 1995-05-29