III. Kerületi TVE - Miskolci VSC 4 : 2 17:00

III. Ker. TVE-Miskolci VSC 4-2 (1-2)
    Hévízi út, 600 néző. Vezette: Szökrény (8) (Vajda, Kaibás).
    III KER. TVE: Zay 5 - György 6, Perger 5, Varga 5, Metzger 6 - Tordai 5, Szabó 6, Galambfalvi 4 - Kiss 5, Balogh G. 5, Jankov 5. Edző: Rákosi Gyula.
    MISKOLCI VSC: Simon 7 - Schnek 5 - Szakos 5, Márkus 5, Hallai 4 - Jáger 4, Földeák 6, Varga 6, Koppány 5 - Kovács 6, Asszony 5. Edző: Németh Attila.
    CSERE: Asszony helytt Kalász (6) a 36., Galambfalvi helyett Pálfi (6) az 57. percben.
    GÓLSZERZŐ: Földeák (8 m-ről bombázott a kapuba) a 22. (0-1), Metzger (20 m-ről ballal kapásból lőtt a jobb felső sarokba) a 25. (1-1), Varga Zs. (18 m-ről jobbal laposan lőtt a kapuba bal oldalába) a 28. (1-2), Szabó (10 m-ről a kimozduló kapus mellett) a 66. (2-2), Balogh G. (jobbal kapásból 14 m-ről lőtt a jobb alsó sarokba) a 72. (3-2), Jankov (6 m-ről perdített a hálóba) a 90. percben (4-2).
    SÁRGA LAP: Szakos a 84. percben.
    Kötelező győzelmet várt mindenki Óbudán az utolsó helyezett ellen, de az első félidőben úgy tűnt, ezt a játékosok elfelejtették. A hazaiak rendkívül körülményesen, sok hibával játszottak, alig vezettek egy-egy épkézláb támadást. A vendégek lelkesen küzdöttek, és kihasználva az adódó lehetőségeiket, 2-1-es vezetést szereztek. Szünet után még egy negyedóráig tartotta magát a miskolci együttes, de egyre inkább a hazaiak kerültek fölénybe, és rutinosabb játékosaik magabiztosan győztek.
    Rákosi Gyula: - Keserves, nagyon nehéz győzelem volt a mai, második félidei lelkesebb játékunk alapján, úgy érzem, megérdemelten győztünk.
    Németh Attila: - Hatvanhat percig kitűnően játszottunk, sajnos, egy fegyelmezetlenség eldöntötte a mérkőzést.

Forrás: Nemzeti Sport, 1995-04-24