Pécsi VSK - Százhalombattai FC 3 : 0 15:00

2022.11.06, 12:10
    PVSK -Százhalombatta 3-0 (2-0)
    Vasút-pálya, 300 néző. V.: Dravecz.
    PVSK: Tihanyvári - Somogyvári, Nagy Gy., Vókó - Tallósi, Fülöp, Ulrich, Fehér, Papes - Benkovics, Balázs (Bruder 54. p.). Edző: Rónai István. S
    zázhalombatta: Lipták -Sipos, Kövesi, Horváth I. - Horváth II., Beringer, Tolnai (Fekete, a szünetben), Serfőző, Károlyi R. (Csorba 61. p.) - Károlyi G., Kovács. Edző: Hegedűs Béla.
    13. perc: Tallósi egy csel után jobbról, 7 méterről a hosszú sarokba lőtt. (1-0).
    21. perc: Ulrich kilépett Tallósi indításával, és 9 m-ről a kapuba gurított. (2-0).
    53. perc: A Tallósi fellökéséért megítélt 11-est Benkovics a jobb alsó sarokba helyezte. (3-0).
    Hamar kiderült, hogy ez a tavaszi PVSK nem az, amely ősszel leszerepelt. Most jól futballoztak a több PMSC-játékossal megerősödött vasutasok, és bő 20 perc alatt eldöntötték a meccset. Igaz, az ellenfél nagyon gyenge volt. Érdekes módon a pécsiek csatársora gyengélkedett, de a középpályán több kitűnő teljesítmény akadt. Tallósi például mindhárom gólban főszerepet vállalt. Tihanyvári, a hazaiak kapusa alig kapott lövést.
    Jók: Tallósi (a mezőny legjobbja), Ulrich, Fehér, ill. Beringer.
    Rónai István: - Jó lenne ezt a formát átmentem a folytatásra is.
    Hegedűs Béla: - Ebben az évben önmagunkat vágjuk rendszeresen orrba, és mi vagyunk a legjobban meglepődve, hogy fáj.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1995-03-20