Csak büntetővel nyert villanyfénynél az MTK
    MTK - FC Hatvan 1-0 (1-0)
    NB Il-es bajnoki labdarúgó mérkőzés.
    Hungária körút, 1500 néző. V.: Kiss G.
    MTK: Bíró Sz. - Salacz, Jávorka, Sztanó, Talapa, Kenesei Z., Farkasházy, Zsivóczky, Király, Takács, Kenesei K. Edző: Bicskei Bertalan.
    FC Hatvan: Nagy I. - Szabados, Károly, Varga, Cseresznyik, Krasnyánszki, Schwarcz, Lénáit, Nagy G., Nagy Gy.T., Bíró M. Edző: Tóth Dénes.
    Csere: Károly helyett Karkusz a 34., Nagy Gy. T. helyett Németh a 62., Kenesei K. helyett Tikosi a 70., Takács helyett Nagy S. a 89. percben.
    Gólszerző: Zsivóczky (11-es- ből) a 27. percben.
    Sárgalap: Károly a 10., Cseresznyik a 18., Tikosi a 77. percben.
    I. perc: Takács a 16-osnál Kenesei Z.-hez passzolt, aki 14 méterről az oldalhálóba lőtt.
    10. perc: Károly lökte el Farkasházyt, a 20 méteres szabadrúgást Sztanó végezte el, akinek lövését Nagy I. kiütötte, az érkező Kenesei K. 4 méterről mellé lőtt.
    27. perc: A kiugró Takáccsal Károly ütközött a 16-oson belül, Kiss G. játékvezető büntetőt ítélt. Zsivóczky biztosan lőtt a kapuba, 1-0. Az esetnél Károly megsérült, s le kellett cserélni.
    31. perc: Kenesei K. egyedül állt szemben Nagy I.-vel, aki bravúrosan hárított.
    46. perc: Bíró M. 18 méteres ballábas lövését védte az MTK kapusa.
    47. perc: Király 30 méteres lövése alig szállt fölé.
    50. perc: Lénáit baloldali beadását Varga mellé fejelte.
    65. perc: Varga 50 méteres labdavezetés után Schwarczhoz adott, aki jobboldalról, közelről Bíró kapus ölébe emelt.
    75. perc: Lénáit két csel után került helyzetbe, de lövése elkerülte a kaput.
    83. perc: Karkusz baloldali beadását Németh 6 méterről óriási gólhelyzetben kapura fejelte, de Bíró Sz. bravúrral védett.
    Már az első percben helyzetet alakított ki az MTK, de a várt rohamok később elmaradtak. A zártan védekező hatvaniak megakadályozták a hazai gólhelyzetek „sorozatgyártását”. A jogtalanul megítélt büntető után kitámadott a Hatvan, helyzeteket is alakított ki a szünet után, esélye lett volna a pontszerzésre.
    Jók: Nagy L, Varga, Lénárt.
    Bicskei Bertalan: — Megérdemelten nyertünk, mert több helyzetet alakítottunk. Nehéz feladatunk volt, mivel a Hatvan csak a védekezéssel törődött.
    Tóth Dénes: - Alakuló csapatom becsületesen küzdötte végig a mérkőzést, és helyzeteink alapján rászolgáltunk volna az egyik pontra.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1994-10-03