Pécsi VSK - Beremendi Építők SK 2 : 1 16:30

2. Új Dunántúli Napló: 1.500

2017.12.18, 06:43
    PVSK - Beremend 2-1 (1-1)
    Pécs, 1500 néző. V.: Makai.
    PVSK: Tihanyvári - Somogyvári, Bárány, Nagy Gy. - Bruder, Fülöp, Kaszás (Takács G., a szünetben), Tallósi, Andreidesz - Rózsahegyi, Teszárik (Sipos 80. p.). Edző: Rónai István.
    Beremend: Hatala - Müller K„ Óbert (Göller 56. p.), Visinka, Gellén - Borsos, Weinert, Illés, Berecz - Szabó (Valkai 61. p.), Lajtai. Edző: Héhl János.
    18. perc.: Andreidesz beadását Rózsahegyi fejelte jobbról, 6 méterről a hálóba. (1-0).
    31.p.: Baloldali, az előzőhöz hasonlóan szép akció végén Weinert fejelt a vasutasok kapujába. (1-1).
    55 p. Andreidesz szabadrúgása után Fülöp lőtt a vendégek hálójába. (2-1)
    A 60. percben Borsost, a 70.-ben pedig Müllert állította ki sportszerűtlenségért a játékvezető, miután mindketten megkapták második sárga lapjukat a mérkőzésen. A vendégek a 70. p. után kettős emberhátrányban folytatták.
    A PVSK a középszerű mérkőzésen a második félidőben nyújtott teljesítménye alapján jogosan szerezte meg a két pontot a második játékrészre megfogyatkozott beremen- diek ellen.
    A közepes iramú, gyenge színvonalú mérkőzésen az első félidőben csapkodó játék szemtanúi lehettünk. Mintha mindkét csapat attól félt volna, hogy nem nyer, ugyanakkor egyik sem lett volna annyira bátor, hogy kimondhassa „csak az enyém lehet a három pont”.
    A vasutasok győzelméhez a vendégek néhány játékosának sportszerűtlensége is hozzájárult. Á végére mindkét csapat alaposan elfáradt.
    Rónai István: - Remélem, ez a győzelem meghozza játékosaim önbizalmát. Úgy érzem, a második félidőben nyújtott teljesítmény alapján megérdemelten nyertümk.
    Héhl János: - Ma csak ennyire futotta, bátrabb támadójátékkal simán elvihettük volna egy pontot. Legközelebb jobb lesz.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1994-09-05