Mohácsi FC - Zalaegerszegi TE 0 : 3 17:00

2. Új Dunántúli Napló: 800

2017.09.25, 22:41 (szerk.: 2017.09.26, 09:18)
    Mohácsi FC - Zalaegerszegi TE 0-3 (0-2)
    Mohács, 800 néző. V:: Sóthy
    Mohács: Kovácsevics - Kósa, Katona, Rumszauer, Burai - Becker E., Bíró (Csibi, 58. p.), Schwarczkopf (Szugfill 58. p.) - Szabó Zs., Hrotkó. Edző: Bözsöny János
    Zalaegerszeg: Tóth - Kocsárdi, Szabó I., Horváth, Halápi - Németh, Lendvai, Fujsz (Szabó III., a 81. p.) - Kovács (Horváth II. 70. p.), Preisinger, Szabó II. Edző: Madár Gábor.

Bátran kezdett a Mohács. Több formás akció után Nagy E. tört középen a 8. percben, négy zalaegerszegit is becsapott, de amikor már csak a kapussal állt szemben az ötödik csel nem sikerült, így oda lett a 100 százalékos helyzet.
    A 19. percben jött a hidegzuhány. Fuisz futott neki egy 30 m-es szabadrúgásnak, és félma- gas lövése a tehetetlen Kovácsovics mellett a kapu közepébe vágódott. (0-1).
    Három perc múlva Szabó Zs. ment el a jobb oldalon, lapos keresztbeadásával azonban Hrotkó és Bíró is lekésett az 5-ösön belül. A 30. percben Bíró távoli lövése pattant meg a vetődő Tóth előtt, aki éppen hogy csak menteni tudott.
    A 45. percben egy jobb oldali beadás után Fujsz 18 méterrel a kaputól levette a labdát, majd Kovácsevics felett a jobb felső sarokba ívelt. (0-2) Fordulás után a 48. percben megszületett a végeredmény. Újra Fujsz kerüllt helyzetbe, az ő közeli lövése még kipattant a kapufáról, az éppen érkező Preisinger elé, aki 5 méterről a hálóba passzolt. (0-3). Ez volt a zalaegerszegiek kegyelemdöfése.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1994-04-18