FC Eger - Szarvasi Vasas Spartacus SE 5 : 1 17:00

Eger-Szarvas 5-1 (3-1)
    Eger, 300 néző.Vezette: Kurmai (9), (Mezei, Zvolenszky).
    EGER: Halász 6 - Lévai 7, Schindler 7, Zentai 6, Jávorszki 6 - Vojtekovszki 7, Csató 6, Bud 6, Kelemen 6 - Nagy 7, Kormos 6. Edző: Csuhay József.
    SZARVAS. Hanyecz 4 - Holp 4, Hirmler 5, Szlopóczky 5, Gebri 4 - Sárosi 5, Major 5, Pisont 4, Ilici 5 - Brakszatórisz 5, Rácz 4. Edző: Ioan Patrascu.
    CSERE: Gebri helyett Janis (5) a 41., Nagy helyett Berecz (6) az 58., Ilici helyett Cziglédszky (5) a 63., Kormos helyett Baranyi (-) a 82. percben.
    GÓLSZERZŐ: Vojtekovszki (a jobbösszekötő helyéről a hosszú sarokba) a 8. (1-0), Csató (28 m-es szabadrúgásból) a 28. (2-0), Braksza- tórisz (közelről a kapus feje felett átemelve) a
    30. (2-1), Nagy (néhány lépésről a kapus hasa alatt) a 39. (3-1), Kormos (kapásból a léc alá) a 64. (4 1), Vojtekovszki (jobb oldalról 10 m-ről) a 90. percben (5-1).
    Tét nélküli mérkőzés várt a csapatokra, hiszen az Eger már korábban kiesett az NB II-ből, a Szarvasnak pedig gyakorlatilag már nem volt esélye, hogy megkaparintsa a harmadik helyet. A találkozó ebben a szellemben csendben zajlott, noha becsületére váljon a hazaiaknak, hogy mindvégig hű maroknyi szurkolótáboruknak legalább a búcsúmeccsen szerettek volna örömet szerezni. A második félidőben a vendégek láthatóan letettek arról a szándékukról, hogy legalább a döntetlent kiharcolják, így az Eger még az utolsó pillanatban is növelni tudta előnyét.
    Csuhay József: - Szép győzelemmel búcsúztunk.
    Ioan Patrascu: - Kirándulás Egerbe. Az eredmény tükrözi a két csapat közti mentalitásbeli különbséget...

Forrás: Nemzeti Sport, 1994-06-13