BKV Előre SC - Paksi Atomerőmű SE 1 : 0 17:00

2020.04.01, 00:45
    BKV Előre-Paksi Atomerőmű SE 1 -O (1 -O)
    Lehel út, 300 néző. Vezette: Hosszú (xxxxx), (Hanyecz, Hrabovszkv).
    BKV ELŐRE: Sárközi 5 - Jessy 7, Krecska 8, Horváth M. 6, Erdélyi 6 - Szöllősi 5, Széplaki 6, Bencze 6-4=2, Arató 7 - Kovács 5, Tóth 5. Edző: Nagy László.
    PAKSI ATOMERŐMŰ SE: Hujber 5 - Kolovics 6 - Szabó 5, Gracza 6 - Sánta 5, Blatt 6, Márkus 6, Kákonyi 6, Orosz 4 - Kádár 5, Juhász 5. Edző: Jakab Elek.
    CSERE: Orosz helyett Prantner (5), a 43., Tóth helyett Sztrizsakov (- ) a 63., Sánta helyett Gyenti (-) a 63., Szántó helyett Szöllősi (-) a 81. percben.
    GÓLSZERZŐ: Arató (csaknem az alapvonalról 8 m-ről a bal alsó sarokba) a 44. percben. (1-0).
    SÁRGA LAP: Sánta a 37., Szabó a 65. percen
    KIÁLLÍTVA: Bencze (szándékosan megrúgta Szabót) á 77. percben.

Amennyire elégedett volt a BKV az őszi paksi 0-0-lal, úgy csak a győzelmet tartotta elfogadható eredménynek ezen a mérkőzésen. Fölénye ellenére
    úgy tűnt, hogy félidőig marad a paksi eredmény de Arató szem- rülessége meghozta az előnyt. Szünet után azzal lett jobb és változatosabb a játék, hogy a Paks többet vállalkozott ellentámadásokra,és ekkor bizony néhány forró percet okozott Krecskáéknak. Izgalmas hajrában különösen a Kiállítás után érett a döntetlen a vendégeknek, de ettől függetlenül az összkép alapján a BKV győzelmének jogosságához nem férhet kétség.
    Nagy László: -Helyzeteinket változatlanul kihagyjuk.
    Jakab Elek: - Becsületesen végighajtottuk a mérkőzést, de úgy látszik Fortuna istenasszony ma nem volt velünk.

Forrás: Nemzeti Sport, 1993-05-29