Ajkai Hungalu SE - Tatabányai SC 1 : 1 17:00

2. 24 óra: 500

2017.10.05, 11:00 (szerk.: 2017.10.05, 17:50)
    Ajkai Hungalu - TSC 1-1 (0-1)
    Ajka: 500 néző, v: Fodor (Nagy II., Arany)

A 15. percben egy rosszul sikerült felszabadítást követően Nagy J. egyedül törhetett a vendégek kapujára, Mázit is becsapta, de Lahos jókor lépett közbe, s így elmaradt a hazaiak vezető gólja.
    A 25. percben egy gyors tatabányai támadás végén megszerezték a vendégek a vezetést. Plotár az ajkai térfél közepén jól fejelte le a labdát Máté elé, aki pontosan indította a jobb szélen felrobogó Ignáczot. A középpályás maga elé vette a labdát és 14 méterről a kapu közepébe lőtt, 0-1.
    A 33. percben Deák 17 méteres nagy erejű lövését öklözte ki, Szalóky. Egy perccel később Ignácz durrantott jó húsz méterről kapura, de az ajkai portás most is résen volt...
    Szünet után két ordító gólhelyzetet is kihagytak a kék-fehérek.
    Az 55. percben Deák már a harmadik biztosnak tűnő lehetőséget rontotta el, 8 méterről telibe találta az ajkai kapust. A 66. percben Csanálosi a baloldalon elfutva visszagurította Máténak a labdát, aki 20 méterről a léc fölé lőtt.
    A 80. percben váratlanul egyenlítettek a vendéglátók. A Tatabánya 16-sán belül Piri elesett és a játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. Csertán a büntetőt a jobb sarokba vágta, 1-1.

Csapó Károly: - A játékvezető megakadályozta a győzelmünket, de - ismételten mondom - a helyzeteket be kell rúgni, anélkül nem lehet mérkőzést nyerni.

Forrás: 24 óra, 1993-05-03