III. ker. TVE - Eger SE 5-2 (4-1)
    Hévízi út, 800 néző, V.: Gergely.
    III. ker.: Zay — Lilik, Pálvölgyi, Tóth I., Metzger, Földvári, Csernák, Szeibert, Kincses, Kiss, Kajdy. Edző: Rákosi Gyula.
    ESE: Czeglédi — Nagy A., Csató, Lengyel, Jávorszki — Vojtekovszki, Lehnert, Kanyok, Vadicska — Malisenko, Nagy G. Edző: Kiss Tibor.
    Csere: Malisenko helyett Be- recz a 33., Földvári helyett Jankov az 52., Lehnert helyett Kormos az 54., Kincses helyett Tóth G. a 62. percben.
    Gólszerzők: Tóth I. az 5., Kiss a 23., Nagy A. a 28., Kincses a 39., Szeibert a 44., Jankov a 60., Csathó (11-esből) a 77. percben.
    Sárgalap: Nagy A. a 33. percben.
    5. perc: Szeibert jobboldali szabadrúgása után Tóth I. 10 m-ről fejelt a jobb alsó sarokba, 1-0.
    13. perc: Jobboldali beadás után Lehnert lövését védte Zay.
    19. perc: Nagy G. fejese a jobb kapufát csattant.
    23. perc: Jávorszki-Kiss versenyfutás után az egri hátvéd elcsúszott, a fővárosi csatár kicselezte Csatót, majd a kifutó Czeglédi mellett 10 m-ről a kapu közepébe gurított, 2-0.
    28. perc: Baloldali bedobás után Kanyok visszagurított Nagy A-hoz, aki egy igazítás után 16 m-ről a bal felső sarokba lőtt, 2-1.
    31. perc: Kanyok egy csel után Nagy G-hez passzolt, ám az egri csatár 7 m-ről mellé lőtt.
    39. perc: Csernák jobboldali beadása után Kincses 10 m-ről a bal alsó sarokba fejelt, 3-1.
    44. perc: Kajdy középen Szei- berthez perdített és a középpályás néhány lépés után a bal alsó sarokba gurított, 4-1.
    56. perc: Vojtekovszki kapáslövését bravúrral védte Zay.
    60. perc: Egy szabadrúgás variáció során Szeibert-Kincses akciót követően Jankov talált a hálóba, 5-1.
    77. perc: Kanyokot buktatták a 16-oson belül, a büntetőt Csapó a kapu jobb oldalába lőtte, 5-2.
    Változatos, izgalmas mérkőzést láthatott a fővárosi közönség. A találkozó előtt nem sokkal eleredt az eső és a csúszós talajhoz a házigazdák alkalmazkodtak előbb. Mindjárt az elején megszerezték a vezetést. Ezután az egriek kezdeményeztek többet, és nem csak a mezőnyben ügyeskedtek, gólszerzési lehetőségeik is akadtak, de balszerencséjükre hol a kapufa, hol pedig Zay hárított. Nem így a rutinos vendéglátók, akik szinte nem hibáztak, sorra értékesítették helyzeteiket. Ennek köszönhetően a második játékrészre tetemes előnnyel fordulhattak és a továbbiakban sem változott a forgatókönyv, már ami az egri csatárok gólképtelenségét illeti. A házigazdák megérdemelt győzelmet arattak.
    Jók: Metzger, Kajdy, Csernák, illetve Csató, Nagy G.
    Rákosi Gyula: — Változatos, izgalmas mérkőzésen jó csapatot győztünk le.
    Kiss Tibor: — Kitűnő játékvezetés mellett megérdemelt győzelmet aratott a III. kerületi gárda.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1993-05-24