2017.11.13, 21:02
    Totógyilkos bajaiak, boldog bajai totózók
    BAJAI FC—GÖDÖLLŐ 2—0(0—0)
    Baja, 1000 néző. Vezette: Kovács (Szekeres, Szőke).
    BFC: Szabó — Szűcs, Bogdán, László, Faddi (Goretity K. a 89. percben), Kiss, Koch, Kovács I., Horváth, Kovács B., Ádám (Goretity G. a 89. percben). Edző: Rónai Sándor.
    Gödöllő: Nagy — Somogyi, Seregi, Tóth (Lebek a szünetben), Szász, Ivanics, Simon, Horváth T., Sztriskó, Bajkai (Sztanyiszlov a 79. percben), Balogh. Edző: Ambrózy István.
    Sárga lap: Bajkai a 16., Lebek az 50., László az 55., Horváth Á. a 79. percben.
    1. perc: A gödöllői Horváth egy pontos indítással üresen indult a bajai térfél közepéről a kapu fele. Távoli lövése csak centiméterekkel szállt el a kapufa mellett.
    9. perc: Bajkai lefutotta a bajai ^védelmet, beadásátHorváth T. 6 méterről fölé lőtte. Az ellentámadásnál Horváth Á. a kaputól 20 méterre tisztán vehette át a labdát, de közelről a kapufát találta telibe.
    27. perc: Simon miután sorban lecsapta a hazai védőket, jól ívelt középre, a csatártársak helyet csinálták Bajkainak, akinek közeli lövését Szabó bravúrral kiütötte.
    32. perc: Horváth Á. jobbról kisodródva középre ívelt, Kovács 1.8. méterről tisztán fejelhetett, de a labdája kapu fölé szállt.
    39. perc: László keveredett le a jobb oldalra, másodszorra sikerült beadnia Koch elé, de 8 méterről ő is elhibázta a helyzetet.
    47. perc: Horváth Á. az alapvonalról László elé gurított, aki közelről az oldalhálót találta el.
    53. perc: Koch balról ívelt be egy szabadrúgást, Kovács Imrét üresen hagyták a vendégvédők, aki 7 méterről a hosszú sarokba fejelt. 1—0
    70. perc: A gödöllői kaputól 17 méterre szabadrúgáshoz jutott a Baja. Kovács I. állt a labda mögé, és jobbal ügyesen a rövid sarokba emelt. 2—0.
    74. perc: Ivanics jobb oldalon, a 16-os sarkánál kapott labdát, egy igazítás után lőtt, de Szabó reflexszel hárított.
    90. perc: Sztanyiszlov szinte a gólvonalról emelt kapura, de csak a felső lécet találta el.
    Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a hazaiaké lesz a két pont, hiszen csak a vendégcsatárokon múlott, hogy félórányi játék után nem 0—3 volt az eredmény. A gödöllőiek magabiztosságát csak a második félidőben sikerült a bajaiaknak felülmúlni, elsősorban Kovács I. remek helyzetkihasználásával és azzal, hogy nem ismertek elveszett labdát, nagyon akarták a győzelmet.
    Kitűnt: Szabó (a mezőny legjobbja), Szűcs, Kovács L, Kovács B., illetve Ivanics, Horváth T., Balogh.
    Rónai Sándor: Éltünk a lehetőséggel, amit az ellenfél felkínált azzal, hogy az elején több nagy helyzetet kihagytak.
    Ambrózi István: Az első félidőben elhibázott három ziccer megbosszulta magát, így megérdemelten nyert a Baja.

Forrás: Petőfi Népe, 1992-10-12