Dunaferr SE— Ganz Danubius 2-1 (2-0)
    Dunaújváros, 2000 néző. V: Vavika (****), (Balajti, Kovács N.).
    DUNAFERR SE: Bita 5— Barócsai 6, Boldóczki 7, Sztanó 6 — Szauer Z. 5, Ress 6, Marosvölgyi 5, Miskovicz 6, Lehota T. 6 — Andriska 6, Lengyel 5. Edző: Jakab Elek.
    GANZ DANUBIUS: Berecz 6 — Szöllősi 5, Wendler 5, Arató 5 — Harasztia 5, Mészáros 5, Bücs 5, Waszner 5, Sas 5 — Markóczi 5, Kenesei 4. Edző: Horváth Pál.
    CSERE: Ress helyett Freppán (6), Kenesei helyett Ferenczy (5), mindkettő a G7., Lengyel helyett Gróf (—) a 75. percben.
    GÓLSZERZŐ: Waszner (öngól, Andriska lövésszerű beadása a menteni igyekvő játékos lábáról a jobb alsó sarokba, a 8., (1-0), Andriska (kapu elé berobbanva fejjel hat méterről a léc alá, a 11., (2-0), Markóczi (negyven méterről az üres kapuba ívelte, a 63. percben, (2-1).
    SARGA LAP: Sas a 27., Waszner a 47., Marosvölgyi a 65., Gróf a 76. percben.
    ★ ★ ★
    A hazaiak kezdtek lendületesen. Gyors támadásaiknak hamar meglett az eredménye, mert rövid tizenegy perc alatt már kétgólos vezetésre tettek szerű. A vendégek próbálkozásait a Dunaferr védői könnyűszerrel verték vissza. Nagy mezőnyfölény közepette csak a hibázó hazai csatárokon múlott, hogy az első játékrészben nem esett több gól. Szünet után egyre jobban magára talált a Ganz Danubius, és így változatos küzdelem alakult ki, kihagyott gólhelyzetekkel, amelyben a hazaiak jártak elöl.
    Jakab Elek: — A gólhelyzetek kimaradásával nehéz lett a mérkőzés vége. A győzelem a nyitányon nagyon fontos volt, a jó erőkből álló Ganz ellen.
    Horváth Pál: — Elkezdtük. Szerintem lesz ennél még jobb eredmény is. Az volt most fontos, hogy legyen meg a csapat.

Forrás: Nemzeti Sport, 1991-08-26