Dorogi Bányász SC - Ganz Danubius 2 : 0 16:00

2. 24 óra: 2.500

2017.12.09, 10:25
    DOROG—GANZ DANUBIUS 2-0 (0-0)
    Dorog, 2500 néző, vezette: Horváth Ottó.
    Dorog: Simon — Kilián, Varga, Horváth, Borsos, Sikesdi, Tóth, Szenczy, Ignácz, Csapó (Guba 70. perc), Szőczey (Szatmári 88. perc). Edző: Reszeli Soós István.
    A mérkőzés krónikája: 8. perc: Harmat alig fejelt a kapu mellé.
    22. perc: Csapó élesen a bal kapufa mellé bólintott 8 méterről. 40. perc: Simon.
    parádésan védte az egyedül kilépő Bűcs lövését. 55. perc: Ignácz beadását Tóth az 5-ös sarkáról lőtte a kapu mellé.
    70. perc: Dorogi tűzijáték után Tóth a 16-os sarkáról élesen a bal alsó sarokba lőtt. 1-0. 75. perc: Ignácz nagy ziccerben a vetődő kapus lábát találta el.
    87. perc: Tóth mértani pontosságú labdát tálalt Guba elé, aki villámvágta után kicselezte a kapust és a hálóba helyezett. 2-0.
    Frissen, pergő ritmusban kezdett a Dorog. Nagyszerű súlypont-áthelyezéssel. Pontos, hosszú indításokkal, amelyekre „vevő” volt a két villámgyors hazai szélső. A vendégek minden lehető eszközt felhasználtak a védekezésre, alig merészkedtek a kapujuk elől. A Dorog szünet után is nagy iramot diktált. Az ellenfél nem is tudott ellenállni a rohamoknak. A mérkőzés szépségfoltja a rengeteg kihagyott helyzet volt. A Dorog jól játszott, és nemcsak a mezőnyben fociztak jól, de kifinomult taktikai érzékről és egységről tettek tanúbizonyságot. Ezen a délutánon nem akadt gyenge pont 3 csapatban. Sikesdit külön kell említeni játékáért.
    Reszeli Soós István: — Hazai pályán is megmutattuk azokat az erényeket, amelyekkel az eddigi siker- sorozatot elértük. A közönség lelkes buzdítása a következő mérkőzéseken tovább növelheti játékunk színvonalát.

Forrás: 24 Óra, 1991-09-23