Ganz Danubius - Paksi Atomerőmű SE 0 : 4 15:00

2. Tolnai Népújság: 200

2017.09.25, 22:28 (szerk.: 2017.09.26, 09:19)
    Ganz Danubius - Paksi Atomerőmű SE 0-4 (0-2)
    Váci út, 200 néző. V: Pamminger
    Atomerőmű SE: Hujber- Erdélyi, Szabó L, Gracza, Szabó B. - Márkus (Lauer az 57. percben), Nagy Z., Kákonyi, Gyenti - Kádár, Horváth (Orosz a 46. percben). Edző: Pusztai László
    Ganz Danubius: Gróf - Szöllősi (Mészáros a 25. percben), Waszner, Koziorowszky (Lakatos a 38. percben), Balogh - Harasztia, Bücs, Sas, Arató - Simon, Borostyán. Edző: Horváth Pál

Jó iramban kezdtek a csapatok, a hazaiak pontos átadásokat vezettek, de a 16-os- nál elfogyott a tudományuk. A paksiak inkább a gyors kontrákra építettek. A 10. percben Kákonyi csapta be védőjét, Kádár elé gurított, aki átemelt a kapuson, ám a visszafutó védők mentettek. A 21. percben Márkus-Kákonyi kényszerítő végén Kákonyi 25 méteres hatalmas lövése a meglepett Gróf kezei között vágódott a hálóba. 1-0. Egy perc múlva Borostyán 20 méteres lövése kerülte el Hujber kapuját. A 32. percben Borostyán egyedül törhetett kapura, de Hujber jó ütemű vetődéssel hárított. Két perc múlva hasonló eredménnyel ismétlődött meg Borostyán és Hujber párharca. A 43. percben formás kontratámadásnál Szabó B. beadását Gyenti az ötösről a bal sarokba helyezte. 2-0. A 45. percben Bücs tálalta a labdát Borostyán elé, aki 10 méterről kapásból rászúrta, de Hujber nagy bravúrral védett.
    A második játékrész elején Borostyán Kényszerítőzött Simonnal, egyedül vezette rá Hujberre a labdát, ám a paksi kapus ismét megnyerte a párharcot. Az 55. percben kezezés miatt megítélt büntető mögé Bücs állt. A jobb alsó sarokra tartó lövését Hujber remek érzékkel tolta szögletre. A 68. percben Gyenti ritkán látható cselsorozatot mutatott be a bal szélen, visszagurítását Kákonyi 12 m-ről továbbította a jobb alsó sarokba. 3-0. A 88. percben Kákonyi átadásával Gyenti lefutotta védőjét, majd közép- readott, és Kádár futtából a kapu közepébe bombázta. 4-0.

A nagy elszántsággal küzdő hazaiak, volt válogatott játékosaik révén sok helyzetet dolgoztak ki, de sorra ki is hagyták azokat. A vendégek gyors kontrái rendre veszélyt jelentettek, ezekből négyet értékesítettek és megérdemelten jutottak a két bajnoki ponthoz

Jók: Hujber (a mezőny legjobbja), Kákonyi, Gyenti, Orosz, illetve Waszner, Lakatos, Harasztia

Pusztai László: -Hujber kapus jó teljesítménye és az eredményes helyzetkihasználásunk döntötte el a mérkőzést.
    Horváth Pál: -Az idegileg padlón lévő csapattól csak ennyit lehet várni.

Forrás: Tolnai Népújság, 1991-09-30