Oroszlányi Bányász SK - Ganz Danubius 2 : 2 14:00

2017.09.26, 10:28 (szerk.: 2017.09.26, 12:34)
    Oroszlányi Bányász SK - Ganz Danubius 2-2 (0-0)
    Oroszlány, 500 néző, vezette: Molnár.
    OBSK: Balogh — Orbán, Tóth, Mészáros, Filep — Selymes Gy., Herczegh, Sipos, Gárdony — Szűcs (Trampler, 74. p.), Palásti (Antal, 63. p.). Edző: Máté Aladár.
    A 35. percben Bücs nagy erejű lövését öklözte fölé Balogh. A félidő lefújása előtti percben viszont jobb oldali szabadrúgást ívelt Selymes Gy. a kapu elé, melyet Mészáros szorongatott helyzetben fejelt centiméterekkel mellé.
    A folytatásban egy merőben más oroszlányi csapat jött ki a pályára. A 66. percben góllá érett a hazai fölény, és a csereként beállt Antal 17 méterről a jobb sarokba zúdította a labdát. 1-0. A 73. percben ismét Antal kígyózott át lendületesen a vendégek védelmén, de az utolsó ember buktatta. A szabadrúgásból Sipos 18 m éteres lövését követően Gróf kezét érintve vágódott a jobb sarakba a labda. 2-0. Ezután jött a hidegzuhany! A 76. percben nagy kavarodás támadt az OBSK 16- osán belül, a védők többször is felszabadíthattak volna, mígnem Borostyán a lecsurgó labdát 5 méterről a rövid sarokba vágta. 2-1. Még fel sem ocsúdtak az oroszlányiak, ismét Borostyán került a 16-oson belülre, majd középre játszott, s az érkező Csernák 5 méterről a léc alá lőtt. 2-2.
    Jók: Filep, Sipos, Selymes Gy.
    Máté Aladár: — A mai mérkőzésen megmutattuk, hogyan lehet elveszíteni a már megszerzett két pont egyikét.

Forrás: 24 óra, 1991-10-07