Sabaria-Tipo SE - Ganz Danubius 1 : 1 14:00

Sabaria-Tipo—Ganz Danubius 1-1 (1-1)
    Szombathely, 300 néző. V: Kovács N. (Oláh J„ Szőke)
    SABARIA TIPO: Táncsics 6 -Háklár 7, Csákvári 3, Szakály 5, Kovács Zs. 7 -Ódor 5, Sziffer 4, Farkas 4, Baranyai 5 -Vidos 5, Koman 6 Edző: Mihalecz István
    GANZ DANUBIUS: Józsa 6 -Szöllősi 5, Waszner 7, Arató 5, Harasztia 5 -Koziorovszky 5, Csernák 7, Sas 5 -Borostyán 3, Simon 6, Bücs 6 Edző: Szokolai László
    CSERE: Sziffer helyett Kovács S. (5) a 46., Koziorovszky helyett Kenesei (—) az 55.. Farkas helyett Kelemen (—), a 78., Sas helyett Balogh (—) a 88. percben.
    GÓLSZERZŐ: Csernák (10 méterről a léc alá bombázott) a 14. (0-1), Koman (közvetlen közelről a kapu közepébe kotorta a labdát) a 41. percben (1-1).
    SARGA LAP: Sas a 27., Bücs a 34., Szakály az 53., Kenesei a 64., Arató a 77. percben.
    KIÁLLÍTVA: Csákvári (5—2=3) és Borostyán (5—2=3) (kakaskodásért) a 66. percben.
    A vendégcsapat kezdett jobban, nagyszerűen, ötletesen szőtte támadásait, és ez az első negyedóra végen meghozta az eredményét. A bekapott gól után magához tért a Sabaria, fokozatosan átvette a játék irányítását. Egyre több helyzetet tudott teremteni Józsa kapuja előtt, de csak az első félidő hajrájában sikerült egyenlíteni. Szünet után is a hazai csapat kezdeményezett többet, ám a Ganz együttese nagyon szervezetten és lelkesen védekezett. Az utolsó negyedóra újabb izgalmakat hozott, mert ismét fokozódott a játék irama, ekkor mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, és csak a csatárok ügyetlenségén múlt, hogy az eredmény nem változott.
    Mihalecz István: — Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen, igazságos eredmény született.
    Szokolai László: — Elképzelésünket valóra tudtuk váltani.

Forrás: Nemzeti Sport, 1991-10-13