Ganz Danubius - Ajkai Bányász SK 3 : 0 13:00

Ganz Danubius—Ajkai Bányász 3-0 (2-0)
    Váci út, 100 néző. V: Szabó J. (****) (Horváth Gy., dr. Bozóky).
    GANZ DANUBIUS: Gáspár 6 -Szöllősi 7, Kovács 5, Waszner 6, Arató 6 -Harasztia 6, Csernák 7, Koziorowsky 5 -Markóczi 7, Kenesei 6, Kajdy 7 Edző: Szokolai László
    AJKAI BÁNYÁSZ: Licskai 5 -Nagy L. 5, Varga 4, Bakos 4, Kovács T. 4 -Orbán 4, Polonkai 5, Horváth A. 5 -Szprecsak 4, Gazsó 5, Lakics 4 Edző: Fördős József
    CSERE: Orbán helyett Mészáros (5) a 33., Lakics helyett Furkó (5) az 59., Markóczi helyett Lakatos (—) a 78., Harasztia helyett Simon (—) a 80. percben.
    GÓLSZERZŐ: Markóczi (az elcsúszó kapus mellett kisodródva, hat méterről, lapos lövéssel) a 13.,(1-0), Csernák (kapu előtti kavarodásból, három méterről) a 44. (2-0), Kajdy (jobb oldalon elnyargalva, 12 méteres lapos lövésiből a jobb alsó sarokba) a 60. percben (3-0).
    SÁRGA LAP: Bakos a 16.. Koziorowsky a 70. percben.
    A rossz pályán játékról nemigen lehetett szó, inkább csak ember-ember elleni változatos, nagy küzdelemről. Néha csak a „vagy a labda, vagy a baba” elgondolás dominált. A házigazdák elsősorban kapu előtti határozottságukkal és szemfülességükkel döntötték el a maguk javára a mérkőzést, az utolsó 25 percben tíz főre csökkent ellenfelükkel szemben. (Polonkai a 65. pereben egy ütközésnél orrcsonttörést szenvedett, és mivel előzőleg mindkét cserelehetőségüket kihasználták a vendégek, újabb változtatásra már nem volt lehetőségük.)
    Szokolai László: — Ilyen időben, ilyen talajú pályán minden elismerésem a játékosoké. Egy magabiztos, masszív csapatot sikerült legyőznünk. Gratulálok a fiúknak nagyszerű teljesítményükért.
    Fördős József: — Az iszapbirkózásban nehézkes játékosaim nem nőttek fel kellően a feladathoz. Kezdhetünk mindent elölről...

Forrás: Nemzeti Sport, 1991-11-18