2. Petőfi Népe: 1.500

2017.10.03, 15:53 (szerk.: 2017.10.03, 17:46)
    AJKAI BÁNYÁSZ—BAJAI FC 1-0(0—0)
    Ajka, 1500 néző. Vezette: László J. (Molnár I. J., Molnár II. J.)
    AJKA: Dávid — Trejer, Mészáros, Nagy, Orbán, Horváth, Bartalos. (Szőlősi a 67. percben). Kovács T., Gazsó, Kovács Z., Lakics (Szprecsak a 39. percben). Edző: Fördös József.
    BAJAI FC: Horváth Gy. — Rumán, B. Szabó, Raffai, Morvái, Gombás, Koch, (Faddi a 79. percben), Kovács, Horváth Á., Tóth. Vén. Edző: Kincses Viktor.
    Sárga lap: B. Szabó a 45., Gombás a 83. percben.
    19. perc: Koch elől a kifutó ajkai kapus vetődéssel szerezte meg a labdát.
    34. perc: Vén csavart ballábas szabadrúgását Dávid kiejtette, Horváth rálőtte a labdát, a tömörülő védőkben elakadt és szögletre került.
    42. perc: Vén indításával Kovács kapura tört, Mészáros buktatta a bajai csatárt, a megítélt 11-est Kovács erőtlenül lőtte a jobb sarokba és Dávid gyors vetődéssel elcsípte a labdát.
    55. perc: Morvái—Horváth—Vén adogatás végén Horváth ritka ügyetlen mozdulattal ért a labdához, ezért nem tudott kapura lőni.
    57. perc: Rumán elhúzta Kovács Z. lábát a 16-os előtt, Orbán szabadrúgása a sorfalba vágódott.
    65. perc: Gazsó szorongatott helyzetben erőtlenül a kapu fölé fejelt.
    89. perc: Gazsó bombaerős szabadrúgása a felső lécről levágódott és a berobbanó Szprecsak közelről a kapuba fejelt. 1—0.
    A lelkesen kezdő, gyorsan és jól adogató bányászcsapat támadásait a szorosan fedező bajai védők a legtöbbször kellő időben, sikeresen állították meg. A bajai ellentámadások az első félidő hajrájában erőteljesebbé váltak, igazán bosszantó, hogy Kovács, amilyen bátran tört kapura a 11-es előtt, olyan gyámoltalanul lőtte a büntetőt. Pedig a bajaiak előnyt szerezhettek volna.
    Kitűnt: Dávid, Kovács T., Kovács Z., illetve Horváth Gy., Vén, B. Szabó.
    Fördös József: Már nyolcat számoltak ránk, de felálltunk a padlóról és így megmaradt a reményünk a bentmaradásra.
    Kincses Viktor: A tizenegyes kihagyása lélektanilag sokkolta a csapatot, a játékvezető korrektül és kitűnően bíráskodott.

Forrás: Petőfi Népe, 1992-05-04