Ajkai Bányász SK - Rákospalotai EAC 0 : 2 17:00

Ajkai Bányász-REAC 0-2 (0-0)
    Ajka, 100 néző. Vezette: Molnár I J. (*****) (László J, Molnár II J.).
    Ajka: Dávid 6 -Nagy 5, Mészáros 5, Orbán 4, Trejer 4 -Bartalos 4, Bakos 5, Kovács T. 5, Kovács Z. 4 -Gazsó 3, Horváth 0 Edző: Fördős József
    REAC: Gáspár 5 -Waszner 5, Szöllősi 6, Gubucz 5, Siteri 5, Harasztia 6 -Kertész 6, Zsuppán 7, Juhász 5 -Kenesei 5, Markóczi 5 Edző: Szabó Sándor
    CSERE: Horváth helyett Sprecak (3) a 28., Orbán helyett Szöllősi A. (—) az 57., Juhász helyett Takács (—) a 85. percben.
    GÓLSZERZŐ: Zsuppán (10 m -es lövése jobb alsó sarokba) a 70. (0-1), Zsuppán (kapusról kipattanó labdát 14 m-ről lőtte a léc alá) a 78. percben (0-2).
    SÁRGA LAP: Bartalos a 65., Kertész a 84. percben.
    A két nehéz helyzetben lévő csapat az első negyedórában csak kóstolgatta egymást. A játék a két 16-os között csordogált. Két kecsegtető Bányász-lehetőség után két esetben is a REAC lőhetett volna gólt kontrából, de a befejezés igazolta a táblázaton elfoglalt helyét. Szünet után sem emelkedett a játék színvonala, elsősorban a középpályások gyenge teljesítménye miatt. A 68. percben egy perc alatt két százszázalékos helyzetet hagytak ki az ajkaiak. Egy perccel később viszont a vendégek szereztek gólt. A hajrában felszabadultan játszva még növelni is tudta előnyét a REAC, amelynek a második gólt követően is voltak lehetőségei.
    Fördős József: — Szívből sajnálom a szurkolóinkat, hogy ilyen fontos mérkőzésen csalódást okoztunk játékunkkal. Játékosaimat is sajnálom, szerintem többen nem érezték át, hogy ezzel a vereséggel mit veszthetnek.
    Szabó Sándor: — Nagyon örülök a győzelemnek és annak, hogy játékosaim nem adták még fel.

Forrás: Nemzeti Sport, 1992-06-01