Csepel SC - Oroszlányi Bányász SK 6 : 0 17:00

2017.12.06, 15:59
    Gyenge befejezés
    Csepel—Oroszlány 6-0 (2-0)
    1000 néző, vezette: Lója
    Oroszlány: Tőkés — Rév, Sipos, Miksi, Gárdony, Bujtor, Herczeg (Antal 24. perc), Jávorka (Ács 76. p.), Herczog, Horváth, Szendrei. Edző: Mezei József. Kiállítva: Horváth 85. p.
    Borongós, esős időben kezdődött a játék, mely előtt az Oroszlány csapata virágcsokorral köszöntötte a bajnokjelölt csepeli gárdát.
    Az 5. percben Jakab ívelt az oroszlányi kapu elé, amit Hamar kapura fejelt. Ezt Tőkés még hárította, de a vendégek szerencsétlenségére a kipattanó labda ismét Hamar elé került, aki két lépésről a hálóba passzolt. 1-0. A 30. percben Jakab tört be a 16-oson belülre. Buktatták, a büntetőt a csepeliek kapusa, dr. Szieben értékesítette. 2-0.
    A fordulás után a 60. percben Stefanov a kifutó oroszlányi kapus feje fölött átemelve juttatta a labdát a gólvonalon túlra. 3-0. A 64. percben Rottenbiller 12 méterről ívelt a bal felső sarokba. 4-0. A mérkőzés legszebb gólját Somogyi szerezte a 81. percben. Kapáslövéssel 25 méterről lőtte ki az oroszlányi bal felső sarkot. Tőkés csak nézett. 5-0. S még nem volt vége. A 85. percben Jakab Hamart hozta játékba, aki 6 méterről Tőkés mellett a hálóba emelt. 6-0.

Forrás: 24 Óra, 1992-06-15