Ajkai Bányász SK - Nagykanizsai Olajbányász SE 5 : 3 17:00

Ajkai-Bányász-Nagykanizsa 5-3 (3-1)
    Ajka, 200 néző. Vezette: Pamminger (*****) (Horváth O., Hanacsek)
    Ajkai Bányász: Dávid 6 -Nagy 7, Mészáros 6, Orbán 5, Trejer 5 -Bartalos 6, Bakos 6, Kovács T. 5, Kovács Z. 7 -Gazsó 6, Horváth 7 Edző: Fördős József
    Nagykanizsa: Csáki 4 -Tóth 5, Popovics 5, Visnovics 6 -Koller 6, Gyulai 6, Hegedűs 6 -Páli 3, Kém 5, Domján 5, Fuisz 6 Edző: Németh Lajos
    CSERE: Páli helyett Németh (—) a 67., Gazsó helyett Lakics (—) a 76., Kém helyett Kis (—) a 78., Kovács T. helyett Czuczai (—) a 86. percben.
    GÓLSZERZŐ: Horváth (8 m-ről a jobb sarokba) a 3. (1-0), Kovács Z. (a kapusról kipattanó labdát 6 m-ről lőtte a bal sarokba) a 26. (2-0), Gazsó (a védőkről lepattanó labdát 8 m-ről emelte a felső sarokba) a 3J. (3-0), Hegedűs (16 m-ről lőtt a bal alsó sírokba) a 43. (3-1), Kovács T. (20 m-es lövése a Kapus lába között jutott a hálóba) az 53. (4-1), Domján (.szöglet után 6 m-ről fejeit a léc alá) az 54. (4-2), Popovics (szöglet után 8 m-ről fejelt a kapu közepébe) a 78. (1-3), Horváth (szép kiugrás után 10 m-ről helyezett a kapu közepébe) a 90. percben (5-3).
    SÁRGA LAP: Kém 55. perc.
    A mérkőzésnek csak az ajkaiak számára volt tétje, akik nagy lendülettel és gyors góllal kezdtek. A 15. perctől lezúduló hatalmas zivatar irreálissá tette a pályát. A játékosok ennek ellenére mindent megtettek, amit ilyen talajon lehet. Az. ajkaiak ügyesen használták ki a talaj adta lehetőséget, mely gólokban is megmutatkozott. Szünet után kapushibából növelte előnyét az Ajka. A kanizsaiak 4-1 után sem adták fel, és két pontrúgás után szépítettek. Levegőben lógott az egyenlítő gól, amikor gyors kontrából az ajkaiak két gólra növelték előnyüket. Az a kevés néző, aki az ítéletidőben is kilátogatott a pályára, végig jó iramú mérkőzést láthatott.
    Fördős József: — Mindkét csapat nyugodtan játszhatott, hiszen nem volt a mérkőzésnek különösebb tétje. Játékosaim ezzel a győzelemmel megszépítették „a valószínű” búcsút az NB II-től.
    Németh Lajos: — Az első félidőben irreális időben folyt a játék. Ekkor jobban alkalmazkodott a talajhoz az Ajka. Egyébként minden volt ezen a mérkőzésen, mint a búcsúban. Számunkra jó, hogy vége a bajnokságnak

Forrás: Nemzeti Sport, 1992-06-14