Miskei TSZ SK - Szolnoki MÁV MTE 2 : 1 17:00

2018.02.03, 08:18
    Gyenge játékkal „ballagott” a két kieső
    MISKE—SZOLNOK 2—1 (1—0)
    Miske, 500 néző. Vezette: Kovács (Balajti, Szalóki).
    Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hubert, Paletta, Szerdiouk, Miskolczi, Kiss, Szedlacsek, Ridnyi, Földi (Pesti a 73. percben), Palásti. Edző: Gabala Ferenc.
    Szolnok: Hatvani — Mihályi, Tóth, Ágh, Kántor, Seres, Fodor (Mészáros a 61. percben), Lajkovics, Pető, Ofella, Horvath. Edző: Lódi lászló.
    Sárga lap: Szerdiouk a 36., Ágh a 62., Seres a 68. percben.
    6. perc: Ridnyi pazar cselekkel vere- kedte be magát a 16-oson belülre, majd elegánsan a jobb alsó sarokba gurította a labdát, 1—0.
    18. perc: Ridnyi egy cselsorozat után Szedlacsek elé táíalta a labdát, aki óriási helyzetben a bal kapufa mellé lőtt.
    47. perc: Kiss futott el a védők mellett, majd Szedlacsekhez ívelt, ám a csatár közelről a kapus kezébe fejelte.
    53. perc: Palásti a bal oldalról Ridnyi elé adta a labdát, aki visszaemelte Földi elé, a csatár pedig 20 méterről hatalmas kapásgólt ragasztott a léc alá, 2—0.
    57. perc: Földi verekedte be magát az alapvonalig, beadását Szedlacsek 10 méterről magasan a kapu fölé lőtte.
    59. perc: A kiugró Tóth már csak Jeszenovics kapussal állt szemben, ám lövését a kapuvédő szögletre tenyerelte.
    80. perc: Palásti a tiszta helyzetben álló Ridnyi elé továbbított, aki közvetlen közelről sem tudott a kapuba találni.
    90. perc: Szöglet után a labda elsuhant a védők között, majd Lajkovics térdéről a kapuba pattant, 2—1.
    A mérkőzés előtt nagyon foghíjas volt a miskei lelátó, ám a szurkolók távolmaradása nem annyira a lábát lógató eső miatt volt, hiszen a hazaiaknak már csak matematikailag volt halvány esélyük a bennmaradásra. Végül azoknak lett igazuk, akik otthon maradtak, mert ruhájuk száraz maradt és egy igen alacsony színvonalú, gyenge játékot mulasztottak el. Ez jellemezte leginkább az osztályból kiesett két csapat „ballagását”. Á helyzetek tekintetében a Miske állt jobban, de a csatárok nem ismertek lehetetlent és főleg Szedlacsek jeleskedett a nagy lehetőségek kihagyásában. A miskeiek tavaszi első, hazai győzelme már nem jelent semmit, és most már csak az a kérdés, hogy ezután mi következik?
    Kitűnt: Jeszenovics, Szerdiouk, Földi, illetve Hatvani, Tóth, Kántor.
    Gabala Ferenc: Sajnos, az élet azt bizonyítja, hogy a labdarúgásnál vannak fontosabb dolgok is Miskén.
    Lódi László: Attól félek, hogy egy komoly hagyományokkal rendelkező klub el fog tűnni a magyar labdarúgás térképéről.

Forrás: Petőfi Népe, 1992-06-15