Bagi SE - Salgglas-Salgótarjáni SE 4 : 1 17:00

BAG—SALGGLAS 4-1 (2-1)
    Bag, 1500 néző. V.: Aezél.
    Bag: Lippai — Kincses, Kovács, Mészáros, Cseke — Nagy P., Puskás (Rózsavölgyi), Lipcsei (Mayer), Metzger — Gerendai, Mundi.
    Salgglas: Hiesz — Gyetvai, Babcsán, Stark, Krállk — Gubán, Laczkovicz, Balga, Hodur — Pápai, Balogh.
    Gól: Mundi (2, a 35. p. és a 62. p.), Metzger (39. p.), Kincses (11-esből, a 18. p.), illetve Balga (15. p.).
    Sárga lap: CSeke, illetve Hodur.
    Kiállítva: Babcsán (48. p., Gyetvai (79. p.).
    15. perc: a vendégek szabadrúgáshoz jutottak, 17 méterre Lippai kapujától, Balga nagy erővel a bal felső sarokba csavarta a labdát (0-1).
    18. perc: formás hazai támadás után Lipcsei az ötösről fejelt fölé.
    24. perc: Nagy P. indítottá Gerendait, akinek lövését bravúrral védte a tarjáni kapus.
    30. perc! Metzger 25 méterről kapásból lőtt a jobb felső sarok mellé.
    35. perc: Kincses fejesét Hiesz még kiütötte, de a berobbanó Mundi a léc alá továbbította a labdát (1-1).
    39. perc: Mundi vitte a támadás fonalát, átívelt a bal oldalra, és a jó ütemben érkező Metzger a kapu közepébe fejelt (2-1).
    48. perc: Mészáros ugrott ki, s már elhúzta a labdát a kivetődő kapus mellett is, de még mielőtt az üres kapuba továbbíthatott volna, Babcsán utolérte és lerántotta. Aczél játékvezető 11-est ítélt a Bag javára, és ráadásul a piros lapot mutatta fel a szabálytalan salgótarjáni játékosnak. A büntetőt Kincses lőtte a jobb alsó sarokba (3-1).
    62. perc: Mundi szenzációs szólóval lépett ki a védők közül, s az elé futó kapus mellett higgadtan a kapu közepébe gurított (4-1).
    79. perc: a felezővonalnál induló Lipcseibe Gyetvai hátulról, szándékosan belerúgott, amiért a játékvezető őt is kiállítótta.
    Jó: Mundi (a mezőny legjobbja), Metzger, Mészáros, Nagy P., illetve Hiesz.
    Both József: — Kiváló támadó játékunkkal megérdemelten jutottunk nagyon fontos két bajnoki ponthoz.
    Dávid Róbert: — A vereség alól nem mentem fel játékosaimat, mert ma rosz- szul játszottak. De a ma látott bíráskodás a játékvezetés szégyene volt.

Forrás: Pest Megyei Hírlap, 1992-04-30