Hatvani KVSC-Deko - Kabai Egyetértés SE 2 : 0 14:00

Hatvan Dekó—Kaba 2-0 (1-0)
    Hatvan, 2000 néző. v. :Hornyák
    Hatvan: Nagy — Kelemen, Károly, Krasnyánszki, Szabados — Baranyi, Gephard, Gömöri, Orovecz — Mózner, Martinenkó. Edző: Tóth Dénes
    Kaba: Vadon — Molnár, Takács, Lajtos, Horváth -Dan, Berki, Benyó, Dienes — Plókai, Fodor Edző: Garamvölgyi Lajos
    Csere: Lajtos helyett Póka a 60., Dienes helyett Kovács a 74., Martinenkó helyett Nyikos a 90. percben.
    Gólszerző: Gömöri a 32., Martinenkó a 89.percben.
    Sárgalap: Horváth a 32., Mózner a 47., Gömöri az 55. percben.
    11. perc. Benyó kényszerítő után Dienestőlkapta vissza a labdát, de a 11-es pontnál Nagy leszedte azt a lábáról.
    24. perc. Martinenkó szédülésig forgatta meg Berkit az alapvonalnál, de beadása egy arasznyival elszállt a berobbanó Mózner feje felett.
    28. perc. Orovecz a felezővonalnál nyújtotta meg a labdát Martinenkónak, aki egy csel után áttette azt a ballábára, de a 16-ostól leadott lövése, ha kicsivel is, fölé szállt.
    32. perc. A vendégek kispadja előtt Horváth leterítette Orovec- zet, de mivel a labda a hatvaniaknál maradt, a játékvezető továbbot intett. Mózner Gömörihez ívelt, aki a jobbösszekötő helyéről 17 méterről a hosszú sarokba lőtt. 1-0.
    50. perc. Plókai 17 méteres szabadrúgása a jobb kapufán csattant.
    51. perc. Mózner—Martinenkó — Mózner összjáték után a jobbszélső 14 méteres lövésébe ketten dobták bele magukat.
    65. perc. Plókai 19 méterről a baloldali keresztlécet találta telibe.
    79. perc. Benyó 25 méteres szabadrúgása a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret.
    82. perc. Kovács hatméteres kapáslövését fogta Nagy.
    89. perc. Mózner keresztlabdájára Martinenkó startolt a jobboldalon, a 16-os előtt megállt, felnézett, és egy kőszobor nyugalmával csavart a jobbfelső sarokba. 2-0.
    Döntetlen szagúnak indult a meccs. A hatvaniak tartottak a Kabától, a vendégek pedig szintén betartották a három lépést. Mindkét oldalon két ék poroszkált elől, akik kezdetben nem sok vizet zavartak a kapuk előtt. A hazaiak ahányszor támadásba lendültek, a felező vonal után érthetetlen módon visszavettek az iramból, s ezzel egyértelműen a tudtára adták az ellenfélnek, hogy fő a biztonságos védekezés. Az időben jött gól valamelyest megnyugtatta a Dekót, ám a második félidő nagy kérdése az volt, hogy vajon kihúzzák-e gól nélkül a 45 percet. A vendégek gyakorlatilag átköltöztek a hatvaniak térfelére, s a hazai szurkolókat csak néha-néha a villámgyors Martinenkó trükkös megoldásai szórakoztatták. Harcosságáért mindenképpen dicsérendő a Hatvan, bár meglehet, a hazai közönség nem egy önfeláldozó- an védekező csapatot szeretne látni hazai pályán a jövőben.
    Tóth Dénes: — 13-án, Fortunával nagyon értékes győzelmet arattunk.
    Garamvölgyi Lajos: — Második félidei játékunk alapján akár nyerhettünk is volna.
    Jók: Nagy, Károly, Krasnyánszki, Martinenkó, illetve Takács, Horváth, Benyó

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1991-10-14