Kecskeméti SC - Salgglas-Salgótarjáni SE 2 : 1 16:30

2017.11.11, 10:54
    Szűk „családi körben” szép győzelem
    KECSKEMÉTI SC—SALGGLASS 2—1 (1—0)
    Kecskemét, 600 néző. Vezette: Kincses (Veress, Bába)
    KSC: Erdei - Gál, Safranyik, Fekete, Kovács T. — Szabó (Márton T. a 70. percben), Farkas, Torbavecz (Valter a 88. percben), Tóth F. — Pauk, Tóth Cs. Edző: Losonczy László.
    Salgglass: Hiesz — Zsély, Babcsán, Juhász, Hóman — Stark, (Pápai a 74. percben), Králik, Kajli (Laczkovics a 74. percben), Balga — Gubán, Balogh Z. Édző: Dávid Róbert.
    Sárga lap: Babcsán a 60., Zsély a 64. percben.
    Kiállítva: Balga, a játékvezető megsértéséért, az 58. percben.
    2. perc: A kapus zavarában a 16-oson belül visszafelé ballagó Pauk elé dobta a labdát, aki akár be is vezethette volna a gólvonalig, de helyette a másik oldalon lesen álló Feketéhez adott és így odalett a gólhelyzet.
    15. perc: Kajli 16 méterről, fordulásból lőtt a jobb kapufa mellé.
    22. perc: Tóth Cs. visszafejelte a labdát középre és a védők lába között Pauk elé gurult, aki 7 méterről, egyből a jobb alsó sarokba lőtte. 1—0.
    38 perc: Gubán villámgyorsan elhúzott a védők mellett, de közeli lapos lövését Erdei kiütötte.
    48. perc. Pauk a salgótarjáni térfélen elvesztette a labdát. A gyors ellentámadásból Gubán kiugratta Balogh Z.-t, aki lefutotta a védőket és a kimozduló Erdei mellett a bal sarokba lőtt. 1—1.
    56. perc: Tóth F. magas beívelését Tóth Cs. visszafejelte és Szabó mintegy 18 méterről lapos bombát küldött a bal alsó sarokba. 2—1.
    58. perc: Jobb oldali szabadrúgás után a lesen álló Balga a hálóba lőtt. A játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást. Balga megsértette a játékvezetőt, aki piros lapot mutatott fel a csatárnak.
    65. perc: Pauk fejjel továbbított Tóth Cs. elé, aki kapásból mintegy fél méterrel a bal kapufa mellé lőtt.
    70. perc: Tóth Cs. erős lövését Hiesz a bal felső sarokból tornászta szögletre. •
    80 perc: Gubán beadását Juhász lefejelte a jobb alsó sarok felé, de Erdei gyors vetődéssel elcsípte a labdát.
    Meglepően kis számú közönség előtt az első negyedórában nagy iramot diktált a hazai csapat. Kapkodott a vendégvédelem és több gólhelyzet is adódott, ám ezeket rendre elhibázták a kék-fehér támadók. A kecskeméti vezető gól után kitámadott a vendégegyüttes és enyhe mezőnyfölénybe került. A fordulás után gyors egyenlítés, majd újabb hazai vezető gól után a salgótarjáni csapat támadott többet, de érdekes módon ekkor is a kecskemétieknek volt több gólhelyzete.
    Kitűnt: Erdei, Safranyik, Farkas, Pauk, illetve Hiesz, Gubán, Balogh Z.
    Losonczy László: Köszönöm a csapatnak a születésnapi ajándékot. Úgy érzem, ezt a győzelmet megérdemeltük.
    Dávid Róbert: A második félidőben mi voltunk a jobbak és a játékvezető jogos góltól fosztotta meg csapatunkat.

Forrás: Petőfi Népe, 1991-09-09