1. Petőfi Népe: 1.500
  2. Népsport: 1.600

2017.11.19, 13:29
    Az első hazai győzelem
    A Bajai SK csapata tavasszal idegenben jól szerepelt, de hazai pályán még nem tudott nyerni, így érthetően nagy becsvággyal kezdte a játékot. Már a 7. percben megszerezte a vezetést. Evanics szöglete után az ózdi kapus a labda alá futott, így Morvai akadálytalanul fejelhetett a hálóba. 1—0.'
    Továbbra is a bajai csapat támadott, a 14. percben már az ötödik szögletét rúgta a BSK, de ezzel el is lőtte a puskaporát, mert a vendégcsapat vette át a kezdeményezést. A 21. percben Paulovics nagy lövését Farkas a mezőnybe öklözte. A 42. percben Szirják egyedül vezette kapura a labdát, de addig botladozott, míg a védők utolértek.
    A fordulás után egyre keményebb lett a játék, amit a játékvezető sárga lapok osztogatásával próbált megfékezni. Az 55. percben Bojás beguritását Szirják a kapu mellé lőtte. A 61. percben Paulovics lövése a felső lécet érintve ment ki. A 65. percben Bojás beadását Szűcs felugorva 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtte. 2—0. A 87. percben Sárközit fejbe rúgták, a játékost vérző fejjel támogatták le a pályáról.
    Küzdelmes mérkőzésen a bajai csapat jobban használta ki a helyzeteit. A vendégek többször játszottak mezőnyfölényben, de komoly helyzetük alig akadt. Levonulás közben Simkó megsértette a játékvezetőt, aki még a játéktéren felmutatta a piros lapot.
    Kitűnt: Farkas, Bene, Evanics, illetve Králik, Paulovics.
    A mérkőzés jegyzőkönyve
    Bajai SK—Ózd 2—0 (1—0)
    Baja, 1500 néíő. Vezette: Komáromi. (Vankó, Mátyus.)
    BSK: Farkas — Szűcs, Bene, Gallai, Tóth, Morvai, Evanics, Zrínyi, Horváth, Szirják, Bojás. Edző: Koller Viktor.
    Ózd: Fekete — Havelant, Pribék, Aranyosi, Králik, Kovács, Simkó, Utassy, Bud, Paulovics, Osváth. Edző: Temesvári Tibor.
    Csere: Zrínyi helyett Szabó M., a 62., Havelant helyett Ökrös a 71., Sziiják helyett Sárközi a 78. percben.
    Sárga lap: Králik az 57., Osváth a 67., Tóth a 75., Gallai a 77. percben."
    Piros lap: Simkó a lefújás után.
    Szögletarány: 6:4, (5:0) a BSK javára.

Forrás: Petőfi Népe, 1989-04-24