NIKE Fűzfői AK - Szekszárdi Dózsa SC 2 : 0 13:00

2017.10.03, 20:12 (szerk.: 2017.10.03, 20:20)
    Fűzfő—Szekszárdi Dózsa 2-0 (1-0)
    Fűzfő, 300 néző. V.: Büki
    Fűzfő: Takács — Gál B., Gál I., Szegedi, Fehér — Diósi, Csurgó, Szanyi — Csikesz, Simon, Püspöki. Edző: Kaló Pál
    Szekszárdi Dózsa: Polyák — Tóth, Orosz, Somodi (Weitner a 18. percben), Szabó — Koroknai, Márkus (Vasvári az 55. percben), Varga — Lauer, Pölöskei, Pásztor Edző: Magasházi József
    Szeles idő havazással, csúszós talajú pálya fogadta a küzdőtérre lépő csapatokat. A találkozó első negyedórájában jól kezdett a Dózsa. A 3. percben Koroknai Pölöskei elé gurította a labdát a fűzfői 16-osnál, a kapuval szemben, Pölöskei lövését Takács biztosan védte. A 7. percben Lauer nyolc méterről kapu mellé lőtt. A 9. percben Orosz szabadrúgását Pölöskei csúsztatta fejjel a léc fölé. A 12. percben Lauer a bal oldalon sorra kicselezte a védőket, majd az ötösön, az alapvonal közelében szögletre szerelték. A 14. percben Csikesz lövése a kapufáról ismét a szélső elé pattant, másodszorra nem hibázott. 1-0. Az esetnél Somodi megsérült, ápolás után sem tudta folytatni a játékot, helyette Weitner állt be. A folytatásban a két 16-os között hullámzott a mezőnyjáték. A 35. percben Pásztor szöglete után Orosz 18 méterről centiméterekkel lőtt a léc mellé. A 37. percben Lauer szabadrúgása a védőkről Pásztor elé pattant, aki 14 méterről lőtt, a labda a védőkről szögletre vágódott. A félidő hajrájában már nem akadt említésre méltó esemény.
    Szünet után a 62. percben Simon nagy helyzetben, öt méterről lőtt a kapu mellé. A 67. percben Püspöki 20 méteres lövése a kapufáról vágódott a mezőnybe. A 84. percben bebiztosította győzelmét a Fűzfő: bal oldali beadás utón Püspöki a bal sarokba fejelte a labdát. 2-0.
    A hideg, szeles időben, sűrű hóesésben rendkívül gyenge, csapkodó és alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. A jól kezdő Dózsa 15 perc utón akár 2-0-ra is vezethetett volna, de a helyzetek kimaradtak. Nem így a hazaiaknál, akik első támadásukat góllal fejezték be. Szünet után is folytatódott az alacsony színvonal. A
    Dózsa szembetűnően enerváltan játszott, csak Orosz és Tóth teljesítménye dicsérhető.

Forrás: Tolna Megyei Népújság, 1980-11-04