Ganz-MÁVAG SE - Szarvasi Vasas Spartacus SE 2 : 1 17:00

2017.12.31, 09:39
    Ganz-Mávag—Szarvasi Vasas 2-1 (1-1)
    NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Budapest, Kőbányai u., 500 néző V.: Horváth O. (Lója L., Varga J.).
    Ganz-MÁVAG: Knotz — Borbély, Krózsel, Rácz, Nahóczky — Aranyosi, Kutasi, Tóth — Deli,
    Krink, Kovács Z. Edző: Antal Péter.
    Szarvas: Hanyecz — Holp,
    Hegyi, Plástyik, Aranyos — Demjén, Varga, Mohácsi — Vígh L., Vígh Z., Durucskó. Edző: Kerekes Imre.
    Csere: Kutasi h. Lilik (54. p), Vígh Z. h. Alberti (72. p), Demjén h. Karaffa (72. p). «. . •
    Gólszerző: Vígh L. (7. p), Tóth (66. p), Lilik (87. p).
    Szögletarány: 4:0 (3:0) a Ganz-MÁVAG javára.
    A 7. percben a jobb oldalon elfutó Vígh Z. remekül ívelt az érkező Demjén elé, aki Vígh Lászlóhoz továbbított. A középpályás 25 méterről váratlanul kapura lőtt, és labdája nagy erővel a jobb felső sarokba vágódott, 0—1. A 26. percben Rácz vezette fel a labdát a jobb oldalon, beadását Deli ügyesen tovább csúsztatta Tóth elé, aki 12 méterről egyből a kapu bal oldalába lőtt, 1—1. A 87. percben veszélytelennek tűnő hazai támadás során Deli jobbról ívelt a kapu elé és Lilik hat méterről a vendég védők gyűrűjéből a kapu közepébe helyezett, 2—1.
    A játékidő első részében a szarvasiak meglepetésre nem álltak be védekezni, hanem bátran kezdeményeztek, aminek eredményeként gyorsan meg is szerezték a vezetést. A Ganz-MÁVAG ebben az időben idegesen, kapkodva játszott, és bizony ha Durucskó higgadtabb, akkor még a szünet előtt a szarvasiak növelhették volna előnyüket. Ám a nagy vendéghelyzet kimaradt, és jött a ganzosok egyenlítő gólja. A pihenő után a fővárosi csapat nagy fölénybe került, a szarvasiak térfelén folyt a játék, a kőbányaiák szőtték támadásaikat. Ennek ellenére a vendégeknek ebben az időszakban is három óriási gólhelyzetük akadt, ám Knotz kapus mindháromszor bravúrral mentett. Végül is a szarvasiak szinte az utolsó pillanatban vesztették el a második pontot is, amit mindenekelőtt védőik figyelmetlenségének köszönhettek.
    Jó: Knotz, Borbély, Lilik, ill. Holp, Aranyos, Mohácsi.
    Nyilatkozatok. Antal Péter: — A számunkra nagyon fontos két pontot kiszenvedtük a hazai pályán. Kerekes Imre: — Ezt a mérkőzést játékunk alapján gólokkal kellett volna megnyernünk.

Forrás: Békés Megyei Népújság, 1987-06-11