Makói FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 2 : 1 17:30

2015.07.03, 15:45 (szerk.: 2020.05.02, 19:51)
    Bár Tóth György meglőtte az első NB II-es gólt, majd megsérült, lecserélték

Makó:Czirbus Gábor - Magyar György, Mórocz Zsolt, Kis Krisztián - Varga Róbert - Kulacsik Tamás, Bány Tamás (Bakos Tamás 75. p.), Podonyi Norbert, Fülöp Tibor (Bakos Ádám 59. p.) -Schreiber László, Zakar Szabolcs (Hadár Attila 67. p.) Edző: Takács Zoltán
    Békéscsaba:Such András - Ferenczi Attila (Cseke Tamás 75. p.), Czipó Zoltán, Brlázs Gábor, Bogdán Gábor - Valentényi Viktor - Tóth György (Okos István 54. p.), Pozsár Gábor, Dobi Róbert, Juhász György (Lengyel László 46. p.) - Kocsis Dávid Edző: Jakab Péter
    Gól: Zakar 27. p. ; Tóth 49. p. ; Schreiber 53. p. 11-es
    Sárga Lap: Czipó 3. p. ; Tóth 28. p. ; Czirbus 61. p. ; Kulacsik 73. p.
    Szögletarány: 6:3 (3:2)
    Vezette: Török Károly (Tóth II Vencel, Farkas Balázs)

27. p.: Jobb oldalról, félpályánál középre ívelték a makóiak a labdát, a középen jól érkező Zakar mélységből lecsapott rá, elhúzta Such mellett, és az üres kapuba gurított 1-0.
    49. p. : Kocsis és Tóth remekül játszott összjátékot a hazai 16-oson belül, majd Tóth György higgadtan a kapu jobb sarkába gurította a labdát 1-1.
    53. p.: A kitörő Schreiber összeütközött a kapussal, illetve Czipóval, a játékvezető 11-est ítélt a hazaiak javára. A büntetőt Bány biztosan értékesítette, félmagasan a kapu jobb oldalába rúgta a labdát 2-1.

Az első félidőben a békéscsabai csapat biztonságos játékra törekedett, és nagyon jól kezdte a mérkőzést, ugyanis öt-hat percig beszorította a hazai csapatot, több szabadrúgást és szögletet is kiharcolt. Aztán kiegyenlítődött a játék és egy helyezkedési hiba megpecsételte a békéscsabai védelem sorsát, így a hazaiak mehettek előnnyel az öltözőbe.

A második félidőben a békéscsabai cserék és a csapat szerkezetváltása meghozta a gólt, viszont nagy áldozatba is került, ugyanis a gólszerző Tóth megsérült és a gól után le is kellett cserélni. Amíg Tóth György ápolásával foglalkozott a vendégcsapat, egy szituációból 11-es alakult ki, amin lehetne vitatkozni, de a játékvezető határozottan ítélte meg a hazaiak javára a büntetőt, ezzel a Makó ismét vezetett. A vendég lilák mindent megtettek az egyenlítésért, ez csak azért nem következett be, mert Czirbus kapus remek formában védett.
    A lilákat támogatta egy 50 fős békéscsabai közönség, akik remek futballhangulatot varázsoltak a makói futballpályára.

Jó: Czirbus (a mezőny legjobbja), Schreiber, Bány, Kis illetve Bogdán, Lengyel, Brlázs

Takács Zoltán: - Ha a játékkal nem is, de a pontokkal mindenképpen elégedett vagyok.
    Jakab Péter: - A döntetlent mindenképp megérdemeltük volna, a második félidővel maximálisan elégedett vagyok.

7. Makó 2 1 1 - 2-1 4