Békéscsaba 1912 Előre SE - Szolnoki MÁV FC 0 : 1 19:00

2015.06.24, 21:53 (szerk.: 2020.12.29, 22:40)

1000 néző, Vezette: Berger József (dr. Hegyi Péter, Forgács Attila)
    Békéscsaba: Such András - Szenti Zoltán, Brlázs Gábor, Czipó Zoltán, Juhász György (Bogdán Gábor 77. p.) - Valentényi Viktor, Süli András (Kocsis Dávid 46. p.) - Okos István (Cseke Tamás 65. p.), Pozsár Gábor, Dobi Róbert - Tóth György Edző: Jakab Péter
    Szolnok: Rézsó Péter - Almási László, Antal Gábor, Balogh Pál, Szalai Botond - B. Tóth Balázs (Nagy Péter 90. p.), Pintér László, Jeney Gyula, Szoboszlai Imre, Remili Mohamed - Kalina Tibor Edző: Kis Károly
    Gól: Pintér 60. p.
    Sárga lap: Pintér 6. p. ; Remili 40. p. ; Brlázs 44. p. ; Cseke 74. p.
    Szögletarány: 3:9 (0:3)

60. perc: Egy kapura lövéskor Such alaposan mellészaladt a labdának, a védők röviden mentettek, így Pintérhez került a játékszer,aki a 11-es tájékán felnézett, látta, hogy Such még nem tápászkodott fel, s bár két védő is a gólvonalon állt, laposan jól meglőtte a szolnoki középpályás, amely a jobb alsó sarokba vágódott, 0-1.

Az első öt percben úgy tűnt, igazi csatára lesz kilátás, ám e rövid jó játék után a csabaiak visszaálltak és átadták a területet a vendégeknek. A szolnokiak ezt alaposan ki is használták, középpályásaik a csabaiak fölé nőttek, Remili pedig rendkívül jól kavart és cselezett. Egyre inkább a Tisza-partiak kerültek fölénybe, sokkal többet támadtak, a csabaiak viszont az egycsatáros játékkal nem mentek semmire, hiszen Tóth György alig találkozott a labdával.
    A fordulás után Kocsis beállásával már veszélyesebbé váltak a lila-fehér támadások, mégis a szolnokiak értek el gólt. Ezt követően olykor már hárman is támadták Rézsó kapuját,de a vendégek portása jól állt a lábán. Nem úgy Such, aki hibát hibára vétett,így végül egy nem túl magasröptű találkozón a tavalyi ezüstérmes az első félidőben nyújtott jobb játékával megérdemelten nyert.kép
    A vendégek kapusa, Rézsó Péter jóval jobb teljesítményt nyújtott, mint békéscsabai kollégája, ennek is köszönhető a szolnokiak győzelme. (Fotó: Imre György)
    Jó: Brlázs, Czipó illetve Remili (a mezőny legjobbja), Rézsó, Almási, Antal

Jakab Péter: - Hiába hívtam fel a figyelmet a pontrúgásokra, ennek ellenére ebből kaptuk a gólt és vesztettük el a mérkőzést a jól játszó Szolnok ellen. A tavalyi ezüstérmes csak ezzel a potyagóllal győzött ellenünk.
    Kis Károly: -Szervezett játékunkkal egy góllal jobbak voltunk a Békéscsabánál.