Debreceni Kinizsi SE - Honvéd Szabó Lajos SE 0 : 2 14:00

Debreceni Kinizsi -Honvéd Szabó Lajos SE 0:2 (0:1)
    Debrecen. 800 n. V.: Varga
    Honvéd: Brockhauser— Rumszauer, Tyukodi, Krecska. Oláh, Dávid, Lakatos, Quirikó, Kottesz (Hüber), Hídvégi, Lehota. Edző: Földesi János
    Debrecen: Vadon—Bezzegh, Garamvölgyi, Takács, Sebők, Leiszt, Magyar, Andirkó, Bruder (Baran), Fehér, Pásztor. Edző: Makray-Balázs.
    Hűvös, szeles időben csapkodó esőben kezdődött a mérkőzés. A 18. percig az
    időjárásnak megfelelően alakult a kezdés: tapogatódzó játék folyt, mindkét részről. Aztán Leiszt megszerezhette volna a hazaiaknak a vezetést: az ötös sarkáról fejelt kapura, s a labda csak centiméterekkel csúszott el a kapufa mellett. A 35. percben ismét előnyhöz juthattak volna a debreceniek, de elpuskázták a helyzetet. A 37. percben fordulat következett: a 16-os magasságában a vendégek gyorsan elvégezték a szabadrúgást, a beívelt labdát az ötösön álló Lehota a kapu közepébe fejelte. 0:1. Ezután Takács sárga lapos figyelmeztetést kapott. Két perccel az első félidő befejezése előtt technikai szünet volt: egy kutya beszaladt a pályára, egy tiszteletkört futott, végül ott. ahol jött, — távozott is.
    A második félidő kezdetén Rumszauert lerántásért sárga lappal „jutalmazta” a játékvezető. A 65. percben Lehota kis híján növelte az előnyt: egy szép Honvéd támadást követően lőtt. de lövése a kapu fölött hagyta el s játékteret. Mintha a játékosok is fáztak volna, mert valamicskét élénkült a játék. A 74. percben 11-eshez jutottak a hazaiak: Tyukodi a 16-oson belül szabálytalanul választotta el a labdától Andirkót. A büntetőt Fehér a kapufa tövére bombázta. Továbbra is szorongattak a debreceniek többet támadtak. de rendre elakadtak támadásaik a vendégek 16-osánál. A 90. percben tehették fel a mezőtúriak az ,.i”-re a pontot. Szögletrúgáshoz jutott a Honvéd, a beívelt labdára Hüber rajtolt, és a hálóba fejelt, 0:2
    Az egyre érettebb mezőtúri csapat bravúros győzelme már-már nem is megy szenzáció számba — és ez a legnagyobb dicséret!

Forrás: Szolnok Megyei Néplap, 1985-10-14