Nyíregyházi VSSC - Szolnoki MÁV MTE 4 : 1 13:00

Nyíregyháza—Szolnoki MÁV MTE 4:1 (4:0)
    Nyíregyháza, 2000 n„ vezette: Bognár.
    Nyíregyháza: Rabcsák — Hidegh, Szikszai, Ács, Szécsi, Moldvár, Buzsik (Szalontai), Huszák, Eszenyi, Gere, Csehi. Edző: Ubrankovics Mihály
    Szolnok: Boros — Szilágyi, Repka, Baran, Rózsavölgyi (Molnár), Szőke (Vadicska), Varga, Sugár, Csábi, Hegedűs, László. Edző: Lódi László
    Jó iramban indult a találkozó, sok mozgással, ügyes megoldásokkal. A szolnoki csapat támadott — és bánta. A 4. percben, a szolnoki kaputól-20 méterre Rózsavölgy: szabálytalanul szerelte a kitörni készülő Eszenyit. A szabadrúgást Huszák végezte el, akinek csavart, félmagas lövése a kapu jobb oldalába vágódott, 1:0. Az 5. percben újra Eszenyi szerezhetett volna gólt, de ballábas lövése a kapu fölött ment ki. Az ellentámadásnál Sugár 30 méterről rálőtte a labdát, amely a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret. Többnyire a Nyíregyháza kezdeményezett- A 19. percben egy előrevágott labdát Csehi Huszák elé tálalt, a középpályás maga elé tette, majd 23 méterről hatalmas lövést küldött a jobb felső sarokba. Boros vetődött, de nem érte el a labdát, 2:0. Továbbra is nagy erővel rohamozott a Nyíregyháza. A 20. percben a sokat szabálytalankodó Rózsavölgyi megrúgta Buzsikot, a szabolcsi játékos olyan sérülést szenvedett, hogy mentőautó vitte el a pályáról a kórházba. Lódi László észrevette. hogy játékosa sokat szabálytalankodik, lehívta a pályáról. Molnár állt be helyette. A 27. percben tovább növekedett a hazai előny. Csehi szép cselekkel „húzta meg” a szolnoki védelem bal oldalát, az alapvonalról jól tálalt a támadást kísérő Eszenyi elé, s a fiatal játékos 5 méterről fejelt a kapuba, 3:0. A 45. percben jobb oldali bedobás után
    Moldván—Gere volt a labda útja, amely végül is Csehi elé került. A nyíregyházi csatár 20 méterről nagy lövést küldött a jobb felső sarokba, 4:0.
    Szünet után a szolnoki csapat ragadta magához a kezdeményezést, és mezőnyfölényre tett szert. Előbb Hegedűs szöglete okozott zavart a szabolcsi védelemben, majd László 12 méteres lapos lövése adott munkát Rabcsáknak- Beszorult a Nyíregyháza. Az 57. percben Hegedűs 18 méteres bombája majdnem a jobb alsó sarokban kötött ki, ám a labda hajszállal elkerülte a kaput. A 65. percben siker koronázta a szolnoki erőfeszítéseket. László bal oldalon sorra cselezte ki a hazai védőket, majd a balösszekötő helyéről, 10 méterről élesen lőtt Rabcsák kapujának bal oldalába, 4:1. Feljött a Nyíregyháza, kiegyenlítetté vált a játék. A 84- percben Szilágyi utánarúgott Gerének, amiért a játékvezető kiállította. Az utolsó percben a Nyíregyháza hagyott ki óriási helyzetet: Moldván beadásáról lekéstek a védők.
    Nemcsak annak örülhettek a hazaiak, hogy kedvenceik győzelmet értek el, hanem annak is, hogy változatos, eseményekben és gólokban gazdag, mérkőzést láthattak. Rengeteget futottak a hazai játékosok, elöl jól érvényesültek gyorsabb és mozgékonyabb csatáraik. Fordulás után — amint az várható volt — rendezte sorait a MÁV MTE, kiegyenlítetté vált a játék. Ebben az időszakban is számos veszélyes helyzet alakult ki mindkét oldalon, s ezek közül egyet ki is használtak a vendégek. Jók: Szikszai, Huszák, Gere, Csehi, illetve: Repka, Sugár.

Forrás: Szolnok Megyei Néplap, 1985-11-25