Újpest FC - Lombard Pápa Termál FC 4 : 0 18:30

2015.04.19, 21:16
    Labdarúgás-NBI
    Labdarúgó NB I - Kiütéses lett az Újpest első idei győzelme

Budapest/Pápa, 2015. április 19., vasárnap (MTI) - Az Újpest fölényes, 4-0-s győzelmet aratott a vendég Pápa felett a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

A fővárosi együttes első idei bajnoki sikerével továbbra is nyolcadik a tabellán, míg a pápaiak az utolsó előtti helyen állnak.
    OTP Bank Liga, 24. forduló:
    Újpest FC-Lombard Pápa Termál FC 4-0 (2-0)
    ------------------------------------------
    Szusza Ferenc Stadion, 1000 néző, v.: Erdős
    gólszerzők: Litauszki (36.), Balogh (40.), Ojo (71., 11-esből), Nego (75.)
    sárga lap: Nego (59.), illetve Bogunovic (70.)

Újpest:
    -------
    Balajcza - Nego, Litauszki, Hudák, Forró - Andric (Dankwah 73.), Nagy I. G., Perovic (Stanisavljevic 66.), Bardhi, Balogh B. (Cvejba 84.) - Ojo

Pápa:
    -----
    Szűcs - Jagodics, Csizmadia, Bogunivic (Randjelovic 77.), Völgyi - Ahodikpe, Pongrácz (Gál a szünetben), Frizoni - Seye, Popin, Vankó (Yannick a szünetben)

A kezdéstől az Újpest volt a kezdeményezőbb, a hazaiak irányították a játékot, ám gólig sokáig nem jutottak. A szakasz hajrájára fordulva aztán gyorsan eldöntötték a találkozót, négy percen belül két gólt szerezve.
    A fordulás után becsülettel próbálkozott a kieséstől fenyegetett pápai együttes. Az Újpest ugyanakkor biztosan védekezett, a másik oldalon pedig jól használta ki a pápaiak hibáit, s végül kiütésessé tette sikerét, megszerezve első bajnoki győzelmét idén.

MTI 2015. április 19., vasárnap 20:30

2015.04.19, 21:13
    1. félidő
    1. perc: A hazai csapat kezdte a találkozót.
    4. perc: Nagy passzából Andrics indult, Szűcs védte a lövést.
    10. perc: Szöglet után Litauszki fejelt, a hosszú oldalon 5 méterrel kerülte el a kaput.
    16. perc: Nego beadásából Andrics közvetlen közelről próbálkozott, de Szűcs hárított.
    17. perc: Forró beadását Ojo fejelte 7 méterről a kapura, Szűcs újra bravúrral hárított, A kipattanót Ojo az oldalhálóba lőtte.
    22. perc: Ojo passzolt Perovichoz, aki kapura akart lőni de rosszul találta el. Az ismétlés után Andrics beadásából Ojo nem tudott fejelni.
    25. perc: Ojo labdaszerzése után Bardhi lőtt 20 méterről, de lövését blokkolták.
    27. perc: Nagy Gabi remek passza után Nego egyből kapura tűzte, 1 métert tévedett.
    30. perc: Balogh Balázs iramodott meg középen, Bardhihoz passzolt, az átadás hosszúra sikerült.
    31. perc: Ojo remekül indította Negot, majd Bardhi 11 méterről óriási bombát eresztett, Szűcs bravúrral hárított.
    34. perc: Védelmi hibát követően Seye csapott le a labdára, a lövés 2 méterrel ment a kapu mellé.
    36. perc: Gól! Perovic lövését blokkolták, a kipattanót Litauszki lőtte a kapuba (1-0).
    40. perc: Gól! Perovic fejelt, ami lepattant az egyik védőről, a lepattanót Balogh értékesítette (2-0).
    41. perc: Andric lőtt 20 méterről, Szűcs bravúrral hárított.
    44. perc: Bardhi csavart a bal alsó felé, 1 métert tévedett.
    44. perc: Völgyi lőtt szabadrúgást 25 méterről, Balajcza védte a középre lőtt labdát.
    45. perc: 45 perc játék után a bíró nem hosszabbít, lefújja az első félidőt.

Szünetben
    A kezdőrúgást a 18 éves Laurenc Bianka végzi el, aki szüleitől kapta ajándékba a lehetőséget.
    A vendég csapatban Vankót Yannickra, Pongráczot Gálra cserélte a vendégek mestere.

2. félidő
    46. perc: A vendég csapat kezdi a második játékrészt.
    50. perc: Bardhi lőtt a kapura 17 méterről, a lövés a kapu fölé ment.
    52: perc: Perovic indított és Andric lőtt 16 méterről, 1 méterrel ment fölé a lövés.
    54. perc: Bardhi 22 méterről szabadrúgást végezhet el, a lövés lepattan a védőkröl.
    56. perc: Völgyi bedobását követően Seye lőtt kapura, Balajcza védte a lövést.
    58. perc: Nego bedobását követően, Nagy csavarta a kapura, ám a lövés 1 méterrel a kapu mellé ment.
    59. perc: Nego buktatásért sárgalapot kapott.
    59. perc: Völgyi 17 méterről lőhetett szabadrúgást, amit Balajcza védett. A szögletet követően a labda kifelé pattant.
    61. perc: Nagy Gabi lőtt 16 méterről, a középre lőtt labdát Szűcs megfogta.
    63. perc: Perovic lőtt 22 méterről, a labda a kapu fölé ment.
    65 perc: Perovic helyére Stanisavljevic áll be a mérkőzés hátralevő részére.
    68. perc: Popin fejelt 10 méterről, de Balajcza magabiztosan megfogta a labdát.
    70. perc: Andricot lerántják a 16-oson belül, a bíró sárga lapot ad Bogunovicnak.
    71. perc: Gól! A büntetőt Ojo magabiztosan lőtte a kapuba. (3-0)
    72. perc: Popin lőtt 17 méterről, a lövés fölé ment.
    73. perc: Andric helyére Addo-t küldi pályára a hazaiak mestere.
    75. perc: Gól! Nego lőtt 16 méterről, a labda a hálóban zizzent. (4-0)
    77. perc: A vendégek cserélnek; Bogunovic helyére Randelovic érkezett.
    79. perc: Ahodikpe a kapu fölé fejelt.
    83. perc: Nagy fejelt 10 méterről, Szűcs megfogta a labdát.
    84. perc: Balogh helyére Tecveiba lépett pályára.
    85. perc: Addo csavarta kapura, a lövés mellé ment.
    86. perc: Nagy beadását Ojo fejelte, nem sokkal ment el a kapu előtt a labda.
    88. perc: Litauszki lőtt 22 méterről, a lövés fölé ment.
    90. perc: A játékvezető 2 percet hosszabbít.
    90+2. perc: A bíró lefújja a második félidőt, ezzel véget ér a mérkőzés.
    Az Újpest 4-0-ás győzelmet ért el hazai pályán!

ujpestfc.hu

3. avatar: heimo
    2015.04.19, 21:11
    Az Újpest megszerezte első idei győzelmét az élvonalban

Meg sem állt négy gólig odahaza az Újpest a Lombard Pápa ellen a labdarúgó NB I huszonnegyedik fordulójának záró mérkőzésén. A lila-fehérek hét mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata ezzel megszakadt, és az idén először nyertek az élvonalban.

Tulajdonképpen két olyan csapat találkozott egymással az Újpest–Lombard Pápa bajnokin, amely keresve sem találhatott volna ideálisabb ellenfelet magának az élvonalban: a két gárda tavasszal összesen hat pontot és hat gólt szerzett. A lila-fehéreknél a Ferencváros elleni bukta mellett Dusan Vasziljevics elküldése és a stadion-ügy borzolta leginkább a kedélyeket (a szokásos gondok mellett), míg a Lombard Pápa alapja rengett meg a tulajdonos Bíró Péter nevezetes önfeljelentése miatt.
    A két mester a mérkőzés előtt megegyezett abban, hogy csapata nem lő ugyan mostanában sűrűn gólokat, de helyzetekig azért eljutnak – nos, az első fél órában a beosztottak nem tudtak főnökeikre cáfolni. Szűcs Lajos három hazai ziccert is kivédett, majd kis híján gólpasszt adott Mouhamadou Seyének, ám a pápai támadó is hibázott.
    Nem úgy egy védő, Litauszki Róbert, aki a 16-osról ballal lőtt egy bombagólt (1–0), majd nem sokra rá egy középpályás, Balogh Balázs megismételte ezt. Igaz, a második találathoz kellett az is, hogy a berepülő Csizmadia Csabáról igazán védhetetlenül pattanjon a jobb felső sarokba a labda: 2–0!
    Lengyel Ferenc a szünetben bevetette a Yannick, Gál Szabolcs kettőst, de nem változott a mérkőzés képe: előbb Enisz Bardhi, majd Nemanja Andrics, aztán Mihailo Perovics hagyott ki egy-egy kecsegtető lehetőséget. A 70. percben aztán eldőlt a mérkőzés: Milan Bugunovics akasztotta Andricsot, a jogos büntetőt pedig Kim Ojo értékesítette. A légióst társai lelkigondozási okokból hosszasan ünnepelték, szorosan körbevéve őt: 3–0!
    Rászorult némi vigaszra Szűcs is, ugyanis Loic Nego betalált 16 méterről ballal, azaz a gyengébbik lábával a léc alá, a kapus feje fölé: 4–0-ra vezetett a hajrá előtt az Újpest, és erre bizony kevesen számítottak. Messzebb jutottak 75 perc alatt a lila-fehérek, mint az egész tavaszi bajnoki idényben...
    Megszakadt tehát Ojóék hét mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, és az idén először nyertek az élvonalban – kellemetlen pofont kapott a kiesés elleni harc közben a Pápa.

nso.hu

4. avatar: heimo
    2015.04.19, 21:09
    Vége az NB I pocsék sorozatainak: Nyert az Újpest, Ojo gólt lőtt!

A tavasszal a legrosszabb NB I-es eredménysort magáénak tudható, hét meccs óta nyeretlen Újpest először nyert bajnokit 2015-ben, a lilák a kiesőjelölt Lombard Pápát verték 4-0-ra vasárnap este, a 24. forduló zárómeccsén. A mérkőzésen Kim Ojo megszerezte első gólját az OTP Bank Ligában, 11-esből talált be a sokat kritizált támadó. Az Újpest először szerzett négy gólt az OTP Bank Liga idényében.

Jó félóráig csak Szűcs Lajos védései tartották meccsben a Pápát, az Újpest egyre nagyobb fölényben futballozott a mérkőzésen, és végül három perc alatt kétszer is betalált a Lombardnak. A 36. percben Litauszki, a 39.-ben Balogh is bevette a vendégek kapuját, magyar gólokkal alapozta tehát a hazai csapat a feltámadását.
    A második játékrészben is egyértelmű volt a Vignjevic-csapat fölénye, sorra vezette támadásait az Újpest, miközben a Pápa csak szórványos kontrákra volt képes, annak ellenére is, hogy a padról érkezett Yannick jól szállt be a játékba és igen aktív volt. A félidő közepén megszületett Kim Ojo első gólja is az NB I-ben (11-esből volt eredményes és csapattársai, mintegy kiállva mellette, meg is ünnepelték alaposan), majd Nego látványos lövéssel alakította ki a 4-0-s végeredményt.

csakfoci.hu

5. avatar: heimo
    2015.04.19, 21:08
    Szűcs négy kapott gól ellenére parádézott Újpesten

Hét nyeretlen mérkőzés után tudott ismét meccset nyerni az Újpest. Ez volt a leghosszabb jelenlegi sikertelen sorozat. Ojo is megszerezte az első magyarországi gólját, a társak engedték, hogy elvégezzen egy tizenegyest, majd a sikeres teljesítése után mindannyian átölelték, ami szép gesztus volt. Addigra viszont már kettővel mentek a lilák, teljesen megérdemelten, annak ellenére, hogy Szűcs Lajos parádésan védett. Újpest-győzelemért nem lehet tudni, mikor szurkolhattak ennyire Dunaújvárosban, Kispesten (!), Szombathelyen és Pécsen.

Nagyon kevesen vannak a mérkőzésen, a pápaiakat konkrétan senki nem kísérte el Újpestre. Viszont a lilák sincsenek túl sokan. A 4. percben Szűcsnek egyből bravúrral kellett hárítania, Andric vette célba 19 méterről a jobb felső sarkot. Az első 10 percben aktívabbak voltak a hazaiak, pontrúgásokból is próbáltak újabb helyzeteket kialakítani. A Lombard nem akarna feltétlenül védekezni, de a hazaiak gyorsan oda tudnak érni a kapujuk elé.

A 15 percben ismét Andric és Szűcs csatázott, előbbi 5 méteres lövését védte parádésan a kapus. Egy minutummal később ismét a pápai csapatkapitány remekelt, aki Ojo, 7 méteres fejesét piszkálta ki a bal alsó sarok elől, a csatár a kipattanóból a bal oldalhálóba bikázott. A lilák az utóbbi támadásaiknál sokat adnak be a szélekről (Ojót keresik a zsugákkal), de Szűcs korlátlan úr a levegőben is.

A 27. percben viszont mélységi indítással próbálkoztak, az előrehúzódó Nego kapott remek átadást, aki 8 méterről, a jobbösszekötő helyéről, a jobb alsó sarok mellé durrantott. Picit később az erőcsatár előkészített, Bardhi középről, 8 méterről lőtt, de Szűcs bravúrral védett. Fontos megjegyezni: nem sztároljuk a Lombard kapusát, de emberfeletti védéseket mutat be...

A 34. percben „főhősünk” majdnem gólpasszt adott. A kirúgása után Seye rázta le a védőjét, majd 14 méterről, kissé balról kapura lőtt, de a bal alsó sarok mellé célzott. Ha viszont nem megy a csatároknak a góllövés, akkor kell jeleskedniük a védőknek az ellenfél kapuja előtt. Talán ezt gondolhatta Litauszki, aki 17 méterről, ballal lőtt laposan a bal alsó sarokba a 36. percben, 1-0!

Picit később ismét átlövésből talált a kapuba az Újpest. Balogh elé került a labda, aki 15 méterről középről lőtt kapura, a bevetődő Csizmadián megpattant a labda, így Szűcs már nem menthetett, 2-0! Pár pillanattal később viszont sikerült neki, amikor Andric tesztelte 13 méterről. A félidő legvégén Bogunovic 40 méteres szabadrúgását hárította magabiztosan Balajcza.

A szünetben, érthető okokból, kettőt cseréltek a vendégek: Yannick és Gál érkezett Pongrácz és Vankó helyett. Ennek ellenére, az Újpesté volt az első ziccer a fordulás után, Andric 14 méterről nyesett a bal felső sarok mellé.

Egy óra játék után, a jobbösszekötő helyéről, 17 méterről, Völgyi lőtt szabadrúgásból kapura. A labda megpattant Hudák fején, így Balajczának bravúrral kellett szögletre tolnia a léc alól.

A 70. percben Bogunovic buktatta Andricot a tizenhatoson belül, a védő sárgát, az Újpest tizenegyest kapott. A büntetőből Ojo szerezte meg az első magyarországi gólját, 3-0!

Pár pillanattal később Nego vezette jobbról balra a labdát a tizenhatos előtt, majd amint középre ért, a léc alá bombázott, 4-0! Lefújásig már nem történt feljegyezni való esemény.

nb1.hu

6. avatar: heimo
    2015.04.19, 21:07
    Újpesti négyessel zárult a hétvége

A kiesőhelyen álló Lombard Pápa a tavasszal ugyancsak gyengélkedő Újpest otthonában látogatott az élvonal 24. fordulójának vasárnap esti zárómeccsén, amelyet tulajdonképpen üres lelátók előtt rendeztek.
    Szűcs Lajosnak a negyedik percben kellett először nagy védést bemutatnia: a levegőben úszva ütötte ki Balogh Balázs lövését. A hazaiak ezután is támadásban maradtak, de a pápai ellenakciók is hordoztak magukban veszélyt. A 16. percben előbb Andrics közeli lövését, majd Kim Ojo fejesét védte bravúrral Szűcs, ezután a nigériai csatár az oldalhálót találta el. A 32. percben Bardhi remek lövését is kivédte a pápaiak rutinos hálóőre, a túloldalon pedig Seye lövése pattogott el a kapufa mellett.
    A 36. percben Perovics lepattanó lövését Litauszki Róbert 17 méterről a hálóba bombázta (1-0). A negyvenedik percben a megpattanó labda ezúttal Balogh Balázs elé került, aki ugyanonnan, szinte ugyanúgy lőtt a hálóba, mint négy perccel korábban a csapattársa – de ezúttal még az is nehezítette Szűcs dolgát, hogy a labda megpattant Csizmadia testén. A gól után Andrics próbálkozott, de a vendégek kapusa ezt hárítani tudta. Az első félidőben tulajdonképpen eldőlt a meccs.
    Az 53. percben Andrics került ígéretes helyzetbe, de Jagodics Bence szorításában a kapu mellé lőtt. A hatvanadik percben Völgyi Dániel veszélyes szabadrúgását Balajcza remek reflexszel ütötte szögletre. A 69. percben Popin fejese után az újpestiek kapusának csak le kellett hajolnia a labdáért.
    A másik oldalon Andrics elesett a tizenhatoson belül Bogunovics mellett, ezért a játékvezető büntetőt adott, amit Kim Ojo magabiztosan értékesített. A nekifutás során megtorpant, tehát a mozgása nem volt folyamatos, ennek ellenére a bíró megadta a gólt (3-0). A nigériai csatárnak ez volt az első gólja magyar bajnoki meccsen. A vendégek részéről előbb Popin, majd Seye próbálkozott, de gólt megint a lilák lőttek: Nego 17 méterről bombázott a hálóba (4-0).
    A pápaiak legutóbb március elején szereztek gólt az NB I-ben, ez volt zsinórban az ötödik mérkőzésük, amelyen ez nem sikerült. Az újpestiek legutóbb november végén nyertek hazai pályán, azóta minden meccsüket elvesztették.

A mérkőzést a Rangadó.hu állandó szakértője, Kereki Zoltán, a Zalaegerszeg és a Haladás egykori válogatott védője értékelte:
    Nem voltak azonos súlycsoportban a csapatok, szerintem a Pápa inkább a jövő heti, Haladás elleni rangadóra készül, amely erősen befolyásolja majd a kiesést. Az első tizenöt percben Szűcs Lajosnak három bravúros védése volt, utána még egy, de a mérkőzés hamarosan – négy perc alatt – eldőlt Litauszki és Balogh Balázs góljával.
    Lényegesen jobb volt az Újpest, több góllal is vezethetett volna a szünetben. A második félidőben kiegyenlítetté vált a játék, a Pápa némileg feljött, ám hit nélkül játszott, nem éreztem, hogy nagyon bíznának a pontszerzésben. A tizenegyes előtti szabálytalanságot egyértelműnek láttam, butaság volt egy ilyen rutinos védőtől, mint Bogunovics.
    A negyedik gólban talán benne volt Szűcs, de korábban négy-öt nehéz ziccert is megfogott. A pápai védők szerintem túlságosan is megbíznak a kapusban, de mindent nem lehet megfogni, vannak olyan helyzetek, amikor kiszolgáltatottá válik a kapus. Az Újpest lényegesen jobb csapat annál, hogy egy ilyen meccset ne nyerjen meg.

OTP Bank Liga, 24. forduló
    Újpest FC – Lombard Pápa Termál FC 4-0 (2-0)
    Szusza Ferenc Stadion, 1100 néző. Játékvezető: Erdős

Újpest: Balajcza – Nego, Hudák, Litauszki, Forró – Bardhi, Balogh B. (Cvejba, 84.), Nagy G., Andrics (Addo, 73.) – Perovics (Sztaniszavljevics, 66.), Ojo. Edző: Nebojsa Vignjevics
    Pápa: Szűcs L. – Jagodics B., Csizmadia, Bogunovics (Randelovics, 77.), Völgyi – Seye, Pongrácz (Gál Sz., a szünetben), Ahodikpe, Vankó (Yannick, a szünetben), Frizoni – Popin. Edző: Lengyel Ferenc

Gólszerzők: Litauszki (36.), Balogh B. (40.), Ojo (tizenegyesből 71.), Nego (75.)

Nebojsa Vignjevics (Újpest): - Nagy sikert aratott a csapat. Eddig is megvoltak a helyzeteink, de nem sikerült gólra váltanunk őket. Ez a siker hozzájárulhat ahhoz, hogy felszabadultabban, motiváltabban teljesíthessenek a következő mérkőzéseken.