Szombathelyi Haladás VSE - Újpesti Dózsa SC 0 : 4 13:30

2015.03.21, 21:37 (szerk.: 2022.03.26, 19:24)
    Változatos játékkal, jó iramban kezdődött a mérkőzés. Mind a két kapu előtt adódtak helyzetek, de ezeket a kapusok biztosan hárították. A Haladás többet támadott, de meg is bánta. A védők elfeledkeztek az újpesti csatárok gyors kontratámadásairól. A 17. percben egy ilyen gyors, formás akció végén Eszenyi keresztbelőtt labdáját a felfutó Szabó 15 méterről, kapásból küldte a jobb alsó
    sarokba (0:1). Jóformán fel sem ocsúdott a szombathelyi közönség a meglepetésből, amikor a 19. percben, Kozma lövése kötött ki Kutasi hálójában (0:2). Az Ú. Dózsa visszafogott az iramból, de csak a 25. percig, amikor Eszenyi tisztán maradt a jobboldalon, és a tétovázó Kutasi mellett a hálóba talált (0:3). Három perc múlva aztán teljesen padlóra került a Szombathely. Ismét Eszenyi 22 méteres
    lövése kötött ki a bal alsó sarokban (0:4). Ezután még kapkodóbbá és idegesebbé vált a Haladás játéka, az Újpest pedig higgadtan, nyugodtan irányította a játékot.

Szünet után is az Újpest játszotta a kulturáltabb labdarúgást, igaz, ebben a játékrészben már az eredmény tartására törekedett.

Az Ú. Dózsa 20 perces ragyogó játékkal eldöntötte a mérkőzés sorsát. A Haladás enervált, széteső játékot produkált.