2. avatar: fgymat
    2011.03.10, 21:19 (szerk.: 2021.06.21, 18:41)
    Kapitányi nyilatkozatok:
    Vitéz Ginzery Dénes szövetségi kapitány:
    Örülök. Lesz még jobb is ez a csapat. A lényeg az, hogy hagyjanak bennünket dolgozni. Mi majd szép lassan tovább csiszoljuk a máris sokat javult szellemet, a taktikát és a technikát is. Mi sokkal többet teszünk a jó játékért, mint a régiek. Bécsre azonban lesz néhány változás a csapatban! Változtatnom kell elsősorban azért, mert Bécsben nem játszhatnak a vidékiek, mivel Budapest csapata utazik Bécsbe. Különben csak a belsőhármason tervezek egy kis változást, mert ott még mindig van módosítani való. Két keretet állítok össze jövő héten Bécsben, illetve Budapesten sorra kerülő mérkőzésre. Tóth István edzővel ülök majd össze tanácskozni.

Herberger birodalmi edző:
    Amint, már szünetben megmondottam a mi játékosaink erőnléte gyenge. Ez a második félidőben még jobban kiderült. Hiába az erős és komoly bajnoki mérkőzéseket semmi sem pótolhatja. Márpedig – amint tudják – ezen az őszön még nem játszottunk bajnoki mérkőzést a háború miatt. A magyar csapatban különösen az összmunka, a csapatjáték tetszett nekem. Egyénileg nem is tudnék kiemelni senkit sem a magyar csapat tagjai közül. A magyar győzelem jogossága vitán felül áll. Legfeljebb annyit lehetne mondani, hogy a gólarány kissé túlzott.

Nemzeti Sport
    1939.09.25.

3. avatar: fgymat
    2011.03.10, 20:58 (szerk.: 2021.06.21, 18:40)

4. avatar: Giovanni
    2010.09.05, 13:23 (szerk.: 2021.06.21, 18:42)
    A Birodalom árnyékában...
    Ezentúl minden évben megrendezik a magyar-német válogatott futballtalálkozót. Az első mérkőzés az ősszel lesz Budapesten.

Győri Nemzeti Hírlap, 1939. március 30.

5. avatar: fgymat
    2009.01.03, 09:52 (szerk.: 2021.06.21, 18:43)
    A csapatott próbamérkőzés után állították össze. (1939, Magyarország - Tartalékok és FTC vegyes 7:0) Alig több, mint két hete kezdődött el a II. Világháború és emiatt most a német csapat volt felkészületlen, még bajnoki mérkőzést sem játszottak.

A mérkőzésről nem sokat lehet írni. Mondhatnánk, hogy eseménytelenül zajlott, de az öt magyar gól mégiscsak örömteli eseménynek számít. Zsengellér háromszor talált a vendégek kapujába. Mindent összevetve simán nyert válogatottunk.

Az ellenfél soraiban szerepelt az a Helmut Schön, aki később a német csapat szövetségi kapitányaként sikert sikerre halmozott.