Békéscsabai Előre Spartacus SC - Tatabányai Bányász SC 0 : 2 17:00

2015.05.18, 21:48 (szerk.: 2021.09.18, 22:13)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Tatabányai Bányász 0-2 (0-2)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 9 ezer néző
    Vezette: Makó István (Nagy László, Kovács II László)
    Békéscsaba: Gulyás István - Mracskó Mihály, Fabulya György, Szenti Zoltán, Ottlakán Mihály - Takó Ferenc, Csató Sándor, Csanálosi Miklós, Horváth László (Major László 46. p.) - Miklya Zoltán, Kanál Zoltán (Pásztor József 71. p.) Edző: Vígh Tibor
    Tatabánya: Dombai András - P. Nagy László (Váczi Dénes 87. p.), Lakatos Károly, Vincze József, Szalma József - Csapó Károly, Járfás Péter, Domonics József - Kanyok Imre, Ifjú Béla (Udvardi Endre 46. p.), Szekeres József Edző: Szentmihályi Antal
    Gól: Csapó 20. p. ; Domonics 26. p.
    Sárga lap: Kanyok 24. p. ; Lakatos 58. p.
    Szögletarány: 10:4 (4:3)

Mracskó 11 méterről leadott lövése vezette be a találkozót, de a labda Dombaié lett.
    A túloldalon Ifjú és Kanyok is lemaradt egy jónak tűnő beadásról a kapu torkában.
    A 8. percben Ottlakán a balösszekötő helyén jól bújt ki, a mögötte fölfutó Csanálosihoz tálalt, aki a bal sarok fölé lőtt.
    A 20. percben Kanyok Ifjúhoz játszott, aki jó helyzetbe került, de továbbrúgta a labdát, Szekeres átlépte, így a még jobb helyzetben levő Csapó elé került a pettyes, aki hat méterről, a már korábban elfekvő Gulyás mellett a kapuba lőtt, 1-0.
    A 24. percben Kanyok kapott sárga lapot Ottlakán fölvágásáért.
    Gyorsan jött a második tatabányai gól is, amikor Csapó balról belőtt egy szögletet, az éppen egyedülálló Domonics 10 méterről védhetetlenül fejelt a jobb alsó sarokba, 2-0.
    A 35. percben Szekeres alaposan kisodródott ugyan, de mégis jól célozta meg a kaput, ám Gulyás ártalmatlanná tette a lövést.
    A félidő lefújása előtt Takó távolról, futtából fölélőtt.
    SZÜNET UTÁN Mracskó bombaerős lövésébe a védők önfeláldozóan belevetődtek. A jelenetet reklamálás követte, amiért a játékvezető a 16-os vonalára tetette a labdát, s közvetett szabadrúgást ítélt a békéscsabaiaknak. Többszöri figyelmeztetés ellenére sem volt hajlandó hátrébb állni a sorfal, ezért Makó játékvezető a szélen álló Lakatosnak fölmutatott egy sárga lapot. Végül Csanálosi nagy lövése a sorfalról szögletre vágódott.
    A folytatásban Csató a védőkbe lőtt egy labdát, míg a túloldalon Kanyok fejese mellészállt.
    A 79. percben Miklya végigszáguldott a jobb oldali vonal mentén, beadásáról azonban kecsegtető helyzetben lemaradt Major L.
    A lefújás előtt Váczi fejesét tette ártalmatlanná Gulyás. kép
    Ugyancsak ritkán sikerült ilyen közel kerülnie békéscsabai játékosnak - mint felvételünkön Csatónak - a tatabányai kapuhoz (Fotó: Fazekas Ferenc)

Rá sem lehetett ismerni az egy héttel ezelőtt kitűnő teljesítményt nyújtó békéscsabai csapatra. A rendkívül szigorú tatabányai védővonalat szemből nem tudták áttörni, a széleken pedig egyáltalán nem próbálkoztak azzal, hogy Vinczéék mögé kerüljenek. A két gyors tatabányai kontra után pedig végképp elkedvtelenedett a lila-fehér gárda, mind több hiba csúszott a játékukba, és ahogy peregtek a percek, úgy adta meg magát a hazai csapat.
    A tatabányaiak szervezett és okos játékuk révén mindenképp rászolgáltak a győzelemre.
    Jó: P. Nagy, Vincze, Csapó, Domonics, Kanyok. A békéscsabai csapatból senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt.

Nyilatkozatok
    Szentmihályi Antal: — Bekövetkezett, amit titokban reméltünk. Egy kitűnő csapatot sikerült legyőznünk.
    Vígh Tibor: — A mérkőzést két abszolút gólhelyzet kihagyásával kezdtük, míg a Tatabánya ugyanezt könyörtelenül kihasználta. Egyébként szerencsénk sem volt a mai napon. (Jávor Péter)

3. Tatabánya 3 2 - 1 3-1 6
    4. Békéscsaba 3 2 - 1 4-4 6

Békés Megyei Népújság, 1989. augusztus 28.