Pécsi Munkás SC - Újpesti Dózsa SC 1 : 0 16:00

2015.03.22, 06:44 (szerk.: 2022.04.19, 09:45)
    A pécsiek kezdtek erőteljesebben, többet támadtak, mint a vendégek, gyakran hozták helyzetbe csatáraikat, különösen Belanskyt, de igazán nagy gólszerzési lehetőséget nem sikerült kialakítaniuk. A ritka újpesti ellenakciókat könnyűszerrel hárította a pécsi védelem. A 19. percben megszerezte a vezetést a PMSC: Nagy jó labdával indította Czéht, a pécsi középcsatár 17 méterről a hálóba bombázott (1:0). A gól után valamelyest csökkent az iram és kiegyenlítettebb lett a játék, mindkét csapat támadgatott, de ezek a támadások szinte semmi veszélyt nem jelentettek a kapukra. A félidő hajrájában növelhette volna előnyét a PMSC, két veszélyes akciót is vezetett, de előbb Megyeri, majd Belansky hibázott jó helyzetben.

A szünet után mindkét csapat döntésre akarta vinni a dolgot, gyakran forgott veszélyben mindkét kapu, élvezetesebb lett a mérkőzés. Az 55. percben óriási tűzijáték alakult ki a Dózsa kapuja előtt, de előbb Belansky, majd Czéh hibázott ordító helyzetben. A félidő második felére beszorultak a hazaiak, Eszenyi elől kétszer is bravúrral mentett Bodnár. A 82. percben a csereként beállt Steidl
    került helyzetbe, de Bodnár ismét bravúrral védett.

Kiegyenlített, jó iramú mérkőzésen a hajrára elfáradt PMSC Bodnár kapusnak köszönhette a két pontot.