Debreceni Vasutas SC - Videoton-Waltham FC 2 : 1 17:00

Debreceni VSC - Videoton-Waltham 2:1 (0:1)

gólszerzők: Gojan (54. p.), Tóth Gy. (65.), illetve Varga (24.)
    sárga lap: Medvid (38.), illetve Horváth (11.), Pálfi (25.), Salacz (36, 90.)
    piros lap: Salacz (90.)
    jók: Gojan, Kondás, Gracsov, Dombi, illetve Varga, László, Pálfi, Takács

Debreceni VSC:
    Horváth - Balogh, Gojan, Sándor Cs., Pethő - Kondás, Medvid, Sándor T. (Gracsov - a szünetben), Nagy Cs. - Dombi, Tóth Gy. (Raducu 80.)

Videoton-Waltham:
    Józsa - Varga, László, Németh (Kucsleta 62.), Vadász - Salacz, Czéh, Pálfi, Dubecz (Jónás 59.) - Takács, Horváth

A kétévi szünet után elsőosztályba visszakerült hazai csapatnak helikopterről dobták le a labdát.

Óvatosan, megfontoltan, sok adogatással játszott mindkét csapat, főképp a pálya közepén tartózkodtak a legtöbbször. A tapasztaltabb Videoton nem rohant neki az újoncnak, a hazaiak pedig egy kicsit visszahúzódva védekeztek az időnként gyors indítások ellen. Ilyenből született a vendégek első gólja is, amikor két egymás utáni szögletet a védők nem tudtak hárítani és Varga közelről a hálóba lőtt (0:1). A vendégek a vezetés után tudatosabban játszottak, pontosabban adogattak, de igazi nagy helyzetet nem alakítottak ki.

A második félidőre beállt Gracsov szinte ,,megifjította,, a DVSC-t. Sokat mozogtak, futottak és támadásaik egyre gólveszélyesebbek lettek. Az 54. percben Gracsov szöglete után a védők mentettek, az újabb beadásra Gojan berobbant és mintegy 8 m-ről a háló bal oldalába vágta a labdát (1:1). A gól után rendkívül felélénkült a játék, a Videoton a győzelem reményében a hazai csapat pedig az eredmény tartásában volt igen érdekelt. A lendületes, elsősorban a Gracsov által kezdeményezett támadások a 65. percben gólt hoztak. Az ,,öreg,, adta be a labdát, és Tóth 6 m-ről a középhátvéd elé futva erőteljesen a hálóba fejelt (2:1). A hazai csapat a vezetés után kissé visszahúzódott, csak helyenként veszélyeztetett, de az eredményt biztosan tartotta a végén nagyon pontatlanul játszó Videoton ellen.

A második félidei rendkívül energikus, sokmozgásos játékával a hazai csapat megérdemelte a győzelmet.