szezon bajnokság osztály klub neve hely pontok
2020/2021 Nógrád megye, I. osztály 4 Pásztói SK 8 36

összes eredmény, részletek »

címer helye

A Pásztó SK 1920-ban alakult. Az első 30 évben magasabb osztályokban szerepeltek, de ekkor még csak kevés osztály volt az országban.
1951-ben megnyerték a negyedosztályt. Feljutottak a harmadosztályba, ahonnét 1954-ben kiestek. 1955-ben rögtön sikerült visszajutniuk, és 1958-ig meg is maradtak itt, sőt, 1957 tavaszán, harmadikok lettek.
1961-ben a negyedosztály bronz érmét zsebelték be. 1963-ben a bajnoki rendszer átszervezése miatt az ötödosztályba csúsztak le, ahol először a középmezőnyben tudtak elhelyezkedni, majd 1965-ben egy bronz érem, 1966-ban pedig megnyerték az ötödosztályt.
1977-ben a negyedosztály bajnokai lettek a Mátranovák előtt, de nem kaptak érte semmit. A bajnoki rendszer átszervezése miatt 1978-ban egy osztállyal előrébb léphettek. 1979-ben a harmadosztály harmadik helyén végeztek. 1981-ben a Nógrád Megyei I. osztály csapatainak legjava a negyedosztályba csúszott vissza, de a bajnokság neve továbbra is Nógrád Megyei I. osztály. Ezt a bajnokságot nyerte meg a Pásztó toronymagasan 1982-ben.
A 80-as évek közepétől a negyedosztály élmezőnyéhez tartoztak, 1986-ban ezüst, 1987-ben, és 89-ben bronz érmesek lettek, 1990-ben pedig a negyedosztály bajnokai lettek, igaz a harmadosztályból rögtön kiestek. 1992-ben ismét megnyerték a negyedosztályt, csak a jobb gólkülönbség miatt előzték meg a Salgó-Öblöst, pedig a Salgó-Öblös csak 9 gólt kapott, igaz kevesebbet is rúgott. A Keleti, és a Nyugati csoport győztese amolyan "osztályozót" játszott, ahol a Pásztó 5-1, 0-0-val verte a Hunyadi SE csapatát.
1997-ig a bajnoki rendszer átszervezéséig meg is tartották harmadosztályú tagságukat. 1995-ben egyesültek a Pásztói Hasznos csapatával. 1998-ban a Magyar-kupa csoportkörében a Nyírmegyessel 3-3, a Kispestel 1-1, a Tiszaújváros ellen 1-3.
1999 őszén ismét a Magyar-kupa főtábláján jártak, a Diósgyőrrel 1-1, a REACcal 0-0, a Hatvan ellen 3-1, és ezzel óriási bravúrral megelőzve a REACot bejutottak a legjobb 32 közé, ahol csak 3-2-re kaptak ki a Vasastól. 2000-ben ugyan 12-ek lettek a negyedosztályban, de a Salgó-Öblös megvette az indulási jogukat, ezért ismét egyel lejjebb csúsztak, sőt 2003-ban a 11-dik hely ellenére a hatodosztályba rangsorolták őket. 2003-hoz tartozik még, hogy a főtáblán rögtön az első fordulóban 6-0-ra kikaptak a Diósgyőrtől.
Szintén ismeretlen okokból visszaengedték őket az ötödosztályba 2005-ben, és 2006-ban meg is nyerték azt, 136-17-es gólaránnyal, 21 győzelemmel, és 3 döntetlennel, veretlenül. A Mátraszőlőst előzték
meg. Azóta a negyedosztály középmezőnyében rúgják a bőrt.