1. avatar: AMiUtunk
    2013.11.24, 22:05 (szerk.: 2013.11.24, 22:10)
    Lelátót avatnak a kék-feketék!

Molnár „Zsozsi” Zsolt nevét viseli a létesítmény. (2013.11.15., 10:46)

Szombaton délután [2013.november 16.] 14.30-tól hivatalosan is átadják az FK 1899 Szeged hazai pályájaként szolgáló műfüves pálya mellé épült minilelátót. A megyei első osztályban vitézkedő diszkoszvetősök aznap 17 órától az Ásotthalom csapatát fogadják a bajnokság 14. fordulójában.
    Néhány hete már egy új, ránézésre is tetszetős, igazi kék-fekete lelátóval találkozhattak a SZEOL-pálya környékén járó emberek. Egészen pontosan a centerpálya mögött található műfű mellé épült egy néhány soros, műanyagszékekkel ellátott tribün. A szurkolók csapatának új büszkesége a szegedi szurkolói élet emblematikus figurájáról, a nemrégiben elhunyt Molnár „Zsozsi” Zsoltról lesz elnevezve.
    Érdemes megjegyezni, hogy a munkálatokban szerepe volt az együttes játékosainak, szurkolóinak és vezetőinek is. Az alapokat együtt, kétkezi munkával tették le az FK-család tagjai. A munkálatokról, az avatásról, és természetesen a hétvégi mérkőzésről a későbbiekben bővebben beszámolunk.

A cikkhez mellékelt kép tanúsága szerint 124 kagylószék lett felszerelve, soronként 2x4x5=40, a harmadik sorban közepén plusz négy darab.

Molnár ˝Zsozsi˝-lelátó (2013.11.21., 08:58)

Az Ásotthalom elleni bajnoki előtt hivatalosan is átadták az FK 1899 Szeged megyeegyes labdarúgócsapat hazai pályájaként szolgáló, a szegedi, Felső Tisza-parti stadionban található műfüves pálya mellé épült minilelátót.
    A vadonatúj, ránézésre is tetszetős kék-fekete létesítmény hetek óta készült: az alapokat együtt, kétkezi munkával tették le az FK-család tagjai, az együttes játékosai, szurkolói és vezetői is dolgoztak rajta. A lelátó a csapat új büszkesége, amelyet a szegedi szurkolói élet emblematikus figurájáról, a nemrégiben elhunyt Molnár Zsolt „Zsozsiról" neveztek el, ezt egy emléktábla is bizonyítja. A debütálás jól sikerült, az FK zsinórban hatodik sikerét aratva 4–0-ra múlta felül az Ásotthalmot.

Lebonyolító: Sportfolió Kht

Az Önkormányzat a Bozsik program keretében egy "A" kategóriájú 68 m x 105 m játéktér méretű műfüves sportpálya építésére nyert állami támogatást. A műfüves labdarúgópálya a Szeged Városi Stadion (Etelka sor 3.) területén az ún. Center pálya és a füves edzőpálya közötti volt salakos pálya területén épült. A pályához külön méretezett - 4 db kandeláberes - világítás valósult meg.

A sportpálya biztonságtechnikai védelme érdekében 2 db kandeláberre kamera felszerelésének a lehetősége lett biztosítva, valamint a hozzá tartozó vezeték védőcsövezése is elkészült. A pálya csapadékvíz elvezetése a pályaszerkezet hossztengelyére merőlegesen két irányban 5 m távolságban lefektetett draincső hálózattal lett megoldva, ezzel lehetővé téve a nagy esőzések utáni használatot is. A pálya elhatárolására 1,2 m magas, 366 fm hosszú kerítés szolgál. 2 db futball kapu és 240 m2 labdafogó háló is felszerelésre került. A műfüves pálya alkalmas iskolai sportolásra, labdarúgás, amerikai futball, Baseball, softball, stb. játékok gyakorlására.