Ferencvárosi TC - MTK Hungária 1 : 0 17:00

Budapest, 1999. szeptember 11., szombat (MTI) - A labdarúgó PNB 5. fordulójában:

Ferencvárosi TC-MTK Hungária FC 1-0 (0-0)

sárga lap: Szűcs M. (77.), Füzi (90.), illetve Illés (7.), Egressy (45.), Fehér (76.), Kuttor (89.)

FTC:
    Szűcs L. - Lakos - Szűcs M., Mátyus, Nagy N. - Tóth M., Bárányos, Kovács B., Füzi Á. - Kulcsár (Lászka, 68.), Horváth P.

MTK:
    Babos - Fehér, Komlósi, Kuttor, Szamosi - Leandro (Madar, 29.), Erős, Illés, Halmai - Kenesei (Ilea, 82.), Egressy

2. perc: Nagy N. bal oldali beadása átszállt az MTK-védők fölött, és a hosszú saroknál érkező Tóth N. kapásból a bal kapufát találta el.
    6. perc: Horváth 8 m-ről átemelt a kifutó Baboson, Erős a gólvonalról szögletre mentett.
    19. perc: Füzi jobboldali szögletét Mátyus fejelte középre, Tóth M. elé, aki 10 m-ről fölé lőtt.
    35. perc: Egressy lőtt kapura 12 m-ről, Szűcs ujjheggyel szögletre tolta a labdát.
    41. perc: Illés indította a leshatáron kiugró Keneseit, aki rávezette a labdát a kifutó Szűcsre, majd 10 m-ről a jobb kapufa mellé lőtt.
    52. perc: Szamosi bal oldali beadását Kenesei öt méterről a jobb sarok irányába fejelte, de Szűcs megfogta a labdát.
    62. perc: Madar adott be jobbról, Kenesei 10 m-re a hazaiak kapujától átvette a labdát, majd két csel után lőtt, Szűcs szögletre hárított.
    85. perc: Egressy bal oldali beadását a középen érkező Ilea 6 m-ről kapura perdítette, Szűcs bravúrral hárított.
    86. perc: Kuttor 16 m-es szabadrúgását Szűcs látványosan a mezőnybe ütötte.
    90. perc: Szűcs L. kirúgása után Tóth M. erőszakosan megszerezte a labdát Komlósitól, kapura tört, majd 12 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0).

A rendkívül küzdelmes 90 perc során mindkét együttes nagy akarással küzdött. A második félidőre némileg elfáradt hazaiak ellen több helyzetet is kialakított az MTK, ám gólt mégis a hazaiak szereztek az utolsó percben. Az összességében a győzelmet jobban akaró Ferencváros, ha némi szerencsével is, de megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Nyilatkozatok:

Stanko Poklepovic, a Ferencváros horvát vezetőedzője:
    - Érdekes és izgalmas mérkőzést játszottunk az MTK-val, a győzelmet Szűcs bravúrjainak és Tóth Mihály erőszakosságának köszönhetjük. Nagyon boldog vagyok, hogy győzelemmel mutatkozhattam be a zöld-fehérek kispadján, még akkor is, ha a döntetlen reálisabb eredmény lett volna. Az MTK egyelőre fizikailag jobban felkészített együttes, mint a miénk, de ilyen a futball, most nekünk sikerült nyerni.

A horvát vezetőedző a Ferencváros Teplice elleni UEFA Kupa-mérkőzésével kapcsolatban az MTI-nek elmondta, hogy rettentő nehéz dolga lesz együttesének. A Teplice kitűnő csapat, és tuladonképpen minimális vereséggel, de mindenképpen legalább egy gólt szerezve, elégedett lenne a visszavágó előtt.

Henk Ten Cate, az MTK holland trénere:
    - Mindig rosszkor jön a vereség, pláne egy ilyen találkozón, amelyen csapatom több, mint egy órán át fölényben volt, és irányította a játékot. A második félidőben több gólt kellett volna szereznünk, ehelyett kaptunk egyet. Csalódott vagyok, de csak az eredmény miatt, mivel a játékunk bíztató volt.

Ten Cate a Fenerbahceról, a jövőheti UEFA Kupa-riválisáról úgy vélekedett, hogy legalább olyan nehéz ellenfél lesz, mint a Croatia volt.

A holland vezetőedző vasárnap Törökországba látogat, és megnézi a Fenerbahce bajnoki mérkőzését.