képA magyar csapat balról: Sebes (szöv. kap), Henni, Deák, Börzsei, Rudas, Szusza, Bozsik, Balogh II., Kocsis, Budai II., Czibor, Lakat. Kép: fanpictures.ru

2009.07.09, 19:28 (szerk.: 2018.01.10, 21:59)

4. avatar: magyarfutball.hu
    2009.03.11, 18:04 (szerk.: 2018.10.19, 12:33)

5. avatar: fgymat
    2009.01.10, 20:44
    A svédek biztos győzelmet vártak csapatuktól, hiszen 1948-ban olimpiát nyertek, ez év tavaszán pedig több góllal legyőzték az íreket és az angolokat is. Szövetségi kapitányuk meg is jósolta: "Két góllal nyerünk a magyarok ellen..."

A mérkőzés folyamán azután úgy látszott a két gólban igaza lesz, csak nem nyernek hanem veszítenek. Mindkét félidőben elhelyeztünk egy-egy labdát a svédek kapujába. Remekül játszott a csapatunk. Különösen Szusza Ferenc, akinek fantasztikus cseleit, rendkívüli erejű lövéseit még a hazai közönség is kénytelen volt tapssal jutalmazni. Már csak kilenc perc volt vissza és még mindig 2-0. Ekkor a svédek összekapták magukat, bár eddig sem mondhatni, hogy feladták volna, küzdöttek végig, de most ... A találkozó végét jelző sípszóig kétszer találtak a kapunkba, így végül döntetlennel ért véget a talákozó.