hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
játékvezető : Viinioksa Max (Finnország)
  1. Nemzeti Sport: 38.000
  2. huszadikszazad.hu: 40.000

1. avatar: Longinus
    2015.12.21, 09:16
    képA Svédország elleni 3:2 arányban (1943) megnyert mérkőzésen szerepelt magyar válogatott. Forrás: ftcbk

3. avatar: NNS
    2010.01.17, 19:07

4. avatar: Giovanni
    2010.01.17, 18:51 (szerk.: 2010.01.17, 18:54)
    VÁLOGATOTT LABDARÚGÓKERET SVÉDORSZÁG ÉS FINNORSZÁG ELLEN

Vághy Kálmán futballkapitány a Svédország és Finnország elleni készülő válogatott labdarúgó keretet így állította össze: Csikós, Rudas, Sárosi III, Polgár (Ferencváros); Tóth II, Horváth II., Mike (Gamma); Olajkár II, Marosvári (Csepel); Szűcs (Szolnok); Balogh (Beszkár); Pázmándi (Elektromos); Bíró, Nagymarosi, Szusza, Zsengellér (Újpest); Egresi (Kispest); Bodola, Sárvári, Tóth III. (NAC); A kapitány holnap, szerdán délután 4 órakor a Bihari utcai pályán zárt kapuk mögött tartja első válogatott tréningjét, amelyen két harmadban a Törekvés lesz az ellenfél, egy harmadban pedig a válogatottak egymás ellen játszanak.

Esti Magyarország , 1943. augusztus 31. kedd

5. avatar: magyarfutball.hu

6. avatar: fgymat
    2009.01.05, 22:45
    Még a svéd trónörökös is megtisztelte a találkozót, sőt minden játékossal kezet is fogott.

A hazaiak kétszer is vezetéshez jutottak, de előszőr Zsengellér tíz méterről, laposan meglőtt labdájával, majd Sárvári-Spielmann közelről, fordulásból bevágott bombájával sikerült egyenlítenünk. Ezek után a két csapat mintha beletörődött volna, hogy nem boldogulnak egymással. Kicsit lustán, kényelmesen játszottak és a mérkőzés végére vártak. Az egyik ilyen "csendes" támadásnál a svéd védő, Leander hazaadásával annyira meglepte saját kapusát, hogy az csak nézni tudta, ahogy a labda a hálóban köt ki.