hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
  1. austriasoccer.at: 16.000
  2. Illustr. österr. Sportblatt: 16.000
  3. nso.hu: 20.000

2018.10.14, 20:11
    Különvonat a válogatott mérkőzésre. A Sporlhirlap különvonatára, a mely vasárnap reggel indul a nyugati pályaudvarról Becsbe, tömegesen jelentkeznek a kirándulók. Az utazásban való részvétel árát olyan olcsóra szabták (II. osztályon, ellátással, kocsiköltséggel és belépőjegygyel a fentartott helyre 39 korona, III. osztályon 33 korona), hogy egész magyar kolónia fogja benépesíteni a Práter-pálya tribünjét. Jelentkezést pénteken estig fogadnak el Az Újság Olvasótermében.

Az Ujság, 1913.04.24

2. avatar: fgymat
    2017.11.11, 14:29 (szerk.: 2017.12.18, 23:05)
    Teljesen jogos, javítottam. Köszönjük!
    A magyar osztrák mérkőzésen az első goalt Tóth, a másodikat Biró, a harmadikat Tóth, a negyediket Pataki lőtte. Minden más lapközlemény tévés.

Sporthírlap
    1913.05.05.

3. avatar: tempofradi
    2017.11.11, 13:45 (szerk.: 2017.11.11, 15:12)
    Sajtóhiba. Potya lőtt kettőt és nem Pataky.

4. avatar: heimo
    2017.10.02, 21:34 (szerk.: 2017.10.02, 21:56)
    Magyarország és Ausztria reprezentatív csapatainak vasárnapi mérkőzése Bécsben. Az osztrák válogatott football-csapat mérkőzött a magyar válogatott csapattal, mely végül 4 : 1 arányban győzött. A magyar sportkörökben nagy örömet keltett a magyar football-játékosok e győzelme, de a bécsiek is lelkesen ünnepelték a magyar ifjakat. Fényképészünk következő felvételeket készítette számunkra a versenyről: 1. Az osztrák válogatott csapat tagjai. 2. A magyar válogatott csapat tagjai. 3. Zsák magyar kapust vállukra emelik lelkesedésükben a bécsiek. 4. Az osztrák és magyar football-játékosok mérkőzés közben. Az osztrákok fehér inget, a magyarok pedig feketét viselnek. 5. A két csapat küzdelmének egyik jelenete. A két válogatott csapat mérkőzését óriási közönség nézte a WAC-nak a Práterben levő versenypályáján. A magyar válogatott csapatnak a stockholmit is beleszámítva, immár huszonkettedik mérkőzése volt ez.

Tolnai Világlapja, 1913. május 11.

5. avatar: NNS
    2015.02.11, 22:20
    A #2-ben belinkelt Illustriertes österreichisches Sportblatt is 16.000 nézőt ír, valamint beszámol egy 300 fős, Budapestről érkezett különvonatról is!

6. avatar: magyarfutball.hu

7. avatar: fgymat

8. avatar: fgymat
    2009.05.10, 17:53 (szerk.: 2017.12.18, 23:14)
    A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a Wagner-Trophy (Wagner-serleg) negyedik mérkőzése.
    Az FTC együtteséből kilenc játékos került a csapatba. Csak a 33 FC kapusa Zsák és az MTK játékosa Bíró tudott "beékelődni" a fradisták közé. A meccset felhőszakadás vezette be.

Csapatunknak jobban megfelelt ez a pálya. Lendületes támadásokat vezettek az előre küldött labdákból.
    A 25.percben Pataki futtatta Weiszt, aki középre adott és Tóth-Potya kapásból gurított a jobb sarokba. A második félidőben az osztrák egyenlítő gól után, ismét a 25. percben született az újabb magyar gól. Az ellenfél kapusa kiütött egy labdát, amit Bíró kapásból, 25 métrről küldött a hálóba. Majd alig öt perc múlva Pataki két perc alatt állítja be két góljával a végeredményt.

A mérkőzés végén a magyar csapatnak átadták a Wagner-serleget, mert bár még két mérkőzés hátra volt, a serleget már nem lehetett elvenni a mieinktől.

Ugyanazon klubból csak ezen és mégegyszer az 58. mérkőzésen voltak kilencen a válogatottban.