Profi I. liga 1930/1931, 12. forduló
  1. nela: 2.500

2023.08.31, 17:59
    Bocskai—Pécs-Baranya 6:3 (3:2)
    Jobb kapussal a Bocskai talán gólt sem kapott volna, míg a Pécs-Baranya csak egy félidőig bírta, aztán kiütközött a tréninghiány
    Góllövő: Mátéffy, Foór (11-esből), Markos, Teszler, Mátéffy, Markos, Kocsis, Teleki, Vincze
    Debrecen, 2500 néző. Bíró: Klein Árpád.
    Bocskai: Hubai — Fejér dr., Moharos — Villányi, Moóré, Keviczky — Markos, Vincze, Teleki, Mátéffy, Horváth.
    Pécs-Baranya: Biri — Bors, Kővári — Palkó, Somogyi, Foór — Kovács,Teszler, Kautzky, Halas, Kocsis.
    A Bocskai kezd és rögtön támad. Szokásos tapogatódzás. Mátéffy kapu mellé lő. A tribünkórus megszólal:
    — Lesz jobb, lesz jobb ...
    A pécsiek is támadnak, Teszler fejesét Hubai védi s a közönség mostmég nagyon hálás: mindent tapsol. A Bocskai máris komolyan benne van a játékban, nagyszerű lendülettel támadnak a debreceniek. Az 5. percben Teleki pompás labdát tálal Markosnak, az szélsebesen fut le, pontosan ad be s
    Mátéffynak csekély három méterről kell csak hálóba tennie a labdát. 1:0.
    A gólra természetesen rögtön támadással válaszolnak a pécsiek. Moharos keményen megy Kovácsba és ezzel már meg is van az új játékos „belépője\". Szabadrugás jár érte. Ujra a debreceniek támadnak, Bors példát vesz Moharostól és a 16-oson belül buktatja Telekit, de most a bíró neml át szabálytalanságot. Hirtelen kemény és helyenként durva lesz a mérkőzés. Teleki és Markos is megsérül, de mindkettő csak néhány pillanatra áll ki.
    A pécsiek kapnak most lábra. A 17.percben Kovács lefutása jó, beadása sem rosszabb, Halas helyzete is kitűnő, tisztán áll, de
    három méterről fölé vág.
    A legjobb gólhelyzet volt. No, de hogy a pécsiek se búsuljanak, Teleki ugyanezt megcsinálja a másik kapunál. Most Hubai félemlíti meg a debreceni közönséget: lábbal véd s a védés után Kautzky kapu mellé lő. Ezután Foór faultolja Markost. Szabadrugást jelez a bíró sípja. Majd meg Teszler kapufalövése izgatja a debreceni közönséget, hogy utána Hubai bődületes szerencsével védje Halas lövését.Nem sokkal később Hubai izgat ujra mindenkit: Halas fejére öklözi a labdát, de a pécsi csatár hajszálnyira mellé fejel.
    Most Markost fogja el a buzgóság. Három emberen is szenzációsan megy át, de őrült erős bombáját pompás robinzonáddal védi Biri. Rögtön utána Mátéffy erős, lapos lövését rávetéssel teszi ártalmatlanná a pécsi kapus. A gól óta már több mint félórája folyik a játék, míg végre a 37.perc eredményt hoz. De nem a Bocskainak ... Kovács igen veszélyes helyzetből startol. Befelé húz, Moharos rászalad és a 16-oson belül egy lépésel buktatja. Habozás nélkül ítél a bíró
    11-est. Foór laposan, védhetetlenül berakja. 1:1.
    Ez felrázza a debrecenieket. Rövid ostrom után a 11. percben Teleki Vinczének oszt labdát, az pedig Markost szökteti.
    A szélső futtában, nehéz szögből, 15 méterről beletalál a hálóba. 2:1.
    Nem sokáig tart az öröm. A pécsiek ellentámadást vezetnek. Formás akció után Halas lő. Hubai már a gólvonalon belülről üti vissza a labdát A bíró azonban nem sípol, mire
    Teszler a kivágott labdát gyorsan jogerős góllá értékesíti. 2:2.
    Az izgalmas finisnek azonban nincs még vége. A 44. percben Moóré dobja frontba a Bocskait. Teleki jó helyzetben kapja a labdát, a 16-os sarkán buktatják. 11-est reklamálnak a debreceniek, de a bíró csak szabadrugást ítél. Felsorakozik a pécsi élőfalanksz, Markos nagy erővel szalad a labdának, ugyanakkor meg
    Vincze a falankszba rohan, ezáltal pánikszerű zavart idéz elő, a labda közben Palkó lábáról felpattan, Biri és Mátéffy egyszerre ugrik utána, Mátéffy fürgébb és a fejéről a hálóba surran. 3:2.
    Érdemleges eredmény már több nem adódik.
    a II. félidőben
    A Bocskai támad először s néhánypercig kapujukhoz szögezi a pécsieket. A 9. percben ennek meg is van az eredménye. Mátéffy két emberen is átviszi a labdát, aztán lövés helyett hirtelen jobbra vágja Markosnak.
    A szélső a kornervonalon szinte lehetetlen szögből küldi hálóba a labdát. 4:2.
    Erre a pécsiek visszaesnek. A Bocskai döntő fölénybe kerül. Hosszú ideig ostromol... Lövés lövés után megy a pécsi kapura. Minden debreceni csatár lő, Biri azonban legény a talpán.
    A debreceni csatárokkal vívott több, mint tízperces párharcból ő kerül ki győztesen. — Annyi gólt védett ki Biri —jegyzik meg a tribünön —, amennyivel a Bocskai bajnokságot nyerhetné. A 20. percben aztán hirtelen fut le a pécsi csapat. A sántikáló Somogyi Kocsisnak tolja a labdát. Az elszalad és
    a rosszul helyezkedő Hubai mellett 12 méterről ér el gólt. 4:3.
    Erre újra feljön a Bocskai. Most rendszeresebben támad. Látszik, hogy gólra tör. A 26. percben Moóré Telekinek, az Markosnak, az megint Telekinek küldi a labdát. Végül is a center céloz és lapos lövése a védekező játékosok között megtalálja a rést
    5:3.
    Hubai mázlija izgatja most újra a kedélyeket. Pécsi támadásnál előre elveti magát, a közönség nagy része már gólt lát, de a fekvő kapus lábbal kornerre ment.
    A korner eredménytelen. Utána újra a Bocskaié a vezérszó. A 30. percben Mátéffy és Vincze játszik össze.
    Vincze kitör és 8 méterről laposan rugja az utolsó gólt. 6:3.
    A Bocskai most továbbra is döntő fölényben marad, de Biri remek védése miatt nem ér el több gólt.