Ujpest, Megyeri út, 1200 néző. Bíró: Klein Árpád.
    Ujpest: Hóri — Kővágó, Sternberg — Seres, Szűcs, Szalay — Tamássy, Pusztai, Avar, Jávor,
    P. Szabó.
    Attila: Hidasi — Miskolci, Bán — Szabó II., Buzási, Virág. — Sziklai, Bohus, Seper, Mester, Rudas.
    Ujpest kezd, de rögtön az Attila támad. A 3. percben Sziklai lesállása miatt akad el a miskolciak támadása, majd az Ujpest védelmén. A 6. percben támad először az Ujpest. P. Szabó fut el, beküldi a labdát, Hóri kiejti, a kapu üres,
    Pusztai és Avar előtt a gólhelyzet.
    Tisztán állnak, de előbb nem tudnak kiegyezni, hogy melyikük rugja a labdát, aztán Avar végre rálövi a kapura, de addigra már Bán bent van s visszaküldi. Ujabb lövés jön, ezt meg fejjel küldi vissza a hosszú hátvéd. Vezetőgól lehetett volna belőle. A 7. percben újra az Attila jár elől s szögletrugást ér el. Aztán Ujpesten a sor. Több nagy helyzete támad, de a mindig idejében közbelépő miskolci védelem miatt az ujpesti csatárok nem jutnak lövéshez.
    A lila közép lelkesen biztat, sokan a 7:0-t emlegetik...
    Kezd melegük lenni a játékosoknak, lekerülnek a téli melegítők. Szabó II. 40 méterről játszik haza, majd a 17. percben Jávor túlhosszan teszi maga elé a labdát s oda a helyzet. Utána Tamássy kerül pompás helyzetbe s alig megy fölé a lövése. A tulsó oldalon Mester mellé fejel. A 20. percben Bohus, Rudas, Seper, Mester, Sziklai összeállításra csoportosul át a miskolci csatársor. A 22. percben Pusztai—Tamássy összjáték után P. Szabó fölé lő, majd Ujpest egyenlíti a kornerarányt (1:1). Nyomban utána, a 23. percben Szalaytól magas labda kerül akapu előtt öt méternyire álló Avar elé, aki szépen csúsztatja át a
    kaputól egy lépésnyire várakozó Pusztaihoz a labdát s az a bal felső sarokba vágja. 1:0. Hidasi tehetetlen volt. Utána P. Szabó szépen fut le, majd a 27. percben Kővágó és Seper harcol Bohus beadásáért, Seper a hálóba esik, Kővágó pedig szögletre vág. Most kissé feljön az Attila, Hóri kapuja percekig ostrom alatt van. Kitűnik, hogy a miskolciak sokkal lelkesebben játszanak. Ez látszik akkor is, amikor az Ujpest támad. Hiába tömi a lila fedezetsor labdákkal csatársorát, ott bizony vagy nem lőnek, vagy a védelemtől nem jutnak lövéshez. A 38. percben P. Szabó végre jól megvágja a labdát, Hidasi ki is ejti, de aztán ráveti magát. A játékkal a közönség sincs megelégedve. Hallani is:
    — Nem hiába az első tavaszi meccs... a játék is szezon eleji.
    Az utolsó percben szöglerugást érti az Ujpest, de már nincs idő rugni.
    A miskolciak rögtön támadnak, de már a 2. percben az ujpestiek érnek el szögletrugást. A berugás után meleg a helyzet, Pusztai lécre, majd fölé fejel. A miskolciak most újra az eredeti összeállításban játszatják csatársorukat, így mintha jobban menne. A 6. percben Hóri a kapu elé ívelt labdára rosszul jön ki, Sziklai és Bohus között kapkod, végül is
    Bohusé a labda, aki az üres kapuba vágja, majd a kipattanó labdát még egyszer beküldi. 1:1. Nagy kapushiba volt. Ujpest szögletrugással válaszol (4:2) s Miskolci csak a vonalról tudja visszavágni a labdát, amely a fekvő Avar lábába ütközik s Avar még fekve is lő (!)s a labda alig megy mellé a tulsó oldalon. A 12. percben újabb szögletrugás jelzi, hogy Ujpest fölénybe került. A miskolciak most már
    három hátvéddel játszanak.
    Látszik, hogy szeretnék tartani az eredményt. A 15. percben Jávor kiugrik, Hidasi azonban a lábára veti magát. Ám a 17. percben már baj van a miskolciaknál, Tamássynál a labda. Sokat cselez, már úgy látszik, hogy elveszik tőle a bőrt.
    Tamássy már egészen centerbe jött s ott hirtelen áttolja a labdát Jávornak, aki a 16-osról balkülsővel a jobbsarokba vágja. 2:1.
    Nyomban utána Hidasi szögletre véd. A 24. percben Jávor 17 méteres szabadrugást a sorfalba küld, majd Avar szökteti P. Szabót, aki szépen ad be, Avar ott van, a kapu üres, ám a fáradhatatlan Miskolci szögletre fejel. Most az Attila rohan le. Sepernek nem jön lábra a labda s közben Szűcs hendszet is vét a 16-oson belül, de a bíró nem veszi észre.
    A 31. percben ismét az Attila jár elől. Seper startol a labdára, Hóri vetődik és Seper megrugja a kapust, aki a földön is marad. Rögtön, tele lesz a pálya, a mentők is ott vannak, de nincs szükség rájuk. A 36. percben Ujpest tör előre, Avartól P. Szabó kapja a labdát, beküldi,
    Jávor közelről, ívelten kapura fejeli, Hidasi ágaskodik a labda után, de Jávor máris ott terem s második fejese élesen talál a hálóba. 3:1.
    A gól után Hóri nyugtalanítja az újpestieket. Rosszul fut ki s majdnem baj van. A 39. percben Attila szögletrugás az esemény, majd a 41. percben szabadrugás után Avar három lépésnyire áll a kaputól, senki sincs rajta, Ricsi azonban egy kissé balra húzódik s a jó helyzetből fölé vágja a labdát. Majd Virág szögletre szerel újabb ujpesti támadást. Ebből Avar szépen fejel kapura, Miskolci visszaküldi ugyan, de a tribünről úgy látszott, mintha belül állt volna. A bíró fél percet hosszabbított.