Somogy—Nemzeti 3:2 (1:2)
    Kemény küzdelemben a kaposváriak két góllal voltak jobbak
    Góllövő : Odry, Galambos, Bihámi, Tadics II., Tadics II.
    Kaposvár, 600 néző. Bíró: Klug.
    A mérkőzés előtt az az esemény a kaposváriaknál, hogy Győrffy II. sérülése miatt nem játszhat helyette a Kaposvári Petőfi AC amatőr játékosa, Tadics II. „ugrik” be. Ez az első szereplése profimérkőzésen.
    Sáros pálya, mély talaj fogadja a csapatokat:
    Somogy: Váli — Velez, Joós — Mészáros, Boros, Foór — Galambos, Tadics II — Berecz, Sófalvi, Kocsis.
    Nemzeti: Gallina — Flóra, Tompa — Belcsik, Vadas, Szalai — Palágyi, Odri, Bihámi, Szecsei, Tunyogi.
    A Somogy kezd. Az 5. percben Flóra kézzel tartja vissza Bereczet. A 20. méteres szabadrúgás lécről pattan vissza. A Somogy lassan fölénybe kerül. A 11. percben szépen tologatnak a kaposvári belsők s
    Tadics II. a hálóba is lő.
    Társai már gratulálnak neki, amikor a bíró jelzi, hogy lesállást fújt. A közönség természetesen pfujol. A 15. percben ismét hálóban a labda, de ezúttal a Somogyéban. Joós faultolja Palágyit. A szabadrúgást a szélső íveken küldi be s
    Odry a léc alá fejeli. 0:1.
    A Somogyot kissé felrázza a dugó és a 23. percben Tadics II.,az újonc szépen teszi ki Kocsist. A szélső elfut, jól ad be és
    a befelé húzódott Galambos a jobbléc mellett beszúrja a bőrt. 1:1.
    Utána Berecz mellé céloz, majd Kocsis futna el, de a síkos talajon elcsúszik. A 35. percben veszélytelennek látszó Nemzeti-támadás van soron. Palágyi küldi be a labdát, úgy látszik, hogy nincs baj. Váli fogja, de aztán kiejti, a labda pattan s a szemfüles
    Bihámy közelről bevágja. 1:2.
    Váli hibája. Utána Velez hazajátszik, szögletrúgás lesz belőle, de ez már tényleg veszélytelen.
    Azzal kezdődik a második félidő, hogy Klug tévesen állítja meglesállás címén Kocsist. Ez a tévedés később többször megismétlődik. A 7. percben Berecz lapos, kacsázó lövése
    lécről pattan vissza,
    majd Gallina véd kornerre, de a szögletrúgás eredménytelen. Nyomban utána nagy kavarodás van a Nemzeti kapuja előtt, de Sófalvy fölé vág. Majd két eredménytelen Somogy-szögletrúgás következik. Palágyi megsérül, ki is kell vinni.(Hamar visszajön.) Közben a pályára szalad Gulyás, a Somogy intézője. A Nemzeti játékosai nekimennek és lökdösni kezdik.
    Egy humoros kis jelenet is akad: Klug a sárba ejti a sípját és sokáig keresgéli.
    A 16. percben Foór a fedezetsorból magasan előre, középre vágja a labdát, Berecz ügyesen teszi Tadics II. elé, Gallina habozik, végül kifut, de ekkor a fiatal amatőr már biztos a dolgában s
    a kifelé tartó kapus mellett az üres kapuba céloz. 2:2.
    Még el sem ült az öröm zaja a Somogynál, amikor már újra örülhetnek a kaposváriak. A 18. percben Kocsis fut el, lapos labdáját Tompa elhibázza s
    Tadics II. a helyzetet kihasználva már másodszor talál a kapuba. 3:2. sujtja. A vége felé a Nemzeti jön fel, de ez a hajrá agyon erőtlen. A Somogy védelme, élén a kitűnő Joóssal, ugyancsak rombol. A bíró egyébként Palágyi sérülése miatt két és fél perccel meghosszabbította a játékot.
    A mérkőzés végén a Somogy karfelemeléssel búcsúzik el az állóhelytől és az ülőhelytől.